نسخه موبایل
بهمن ۱۸, ۱۳۹۷ 401220 خبر سیاسی گیلان یادداشت
علی دادخواه

وزش باد سیاست در میان روپوش سفید (بخش ششم)

چرا در طول چهار سال اخیر خانه پرستار و سازمان نظام‌پرستاری کشور خوراک تبلیغاتی رسانه های معاند را فراهم‌آورد؟

گیل خبر/ علی دادخواه 

یکم دی ماه سال ۱۳۹۵ در غالب سلسله یادداشت های «وزش باد سیاست در میان روپوش سپید»که در رسانه ها منتشر شد به موضوع تجمع هفتم‌مرداد ماه سال ۹۴ پرداختم و نوشتم:

هفتم مرداد سال ۹۴ بود که یکباره زمزمه های «تجمع عظیم پرستاران» مقابل مجلس شنیده شد، انهم در شبکه های مجازی. حدود یک ماه بیشتر نبود که انتخابات هیات مدیره های نظام پرستاری در مراکز شهرستانها انجام شده بود و عدالتخواهان پرستار ( عجب این عنوان با طرفداران محمود احمدی نژاد وشعارهای وی تناسب دارد.)مدعی آن بودند که ۷۰ تا ۸۰٪هیئت ها از آن آنها شده است.پس تجمع برای چه ؟

البته چیزی که تجمع ۷ مردادماه را مشکوک می کرد آن بود که هیچ کسی از لیدرهای عدالتخواهان و هیئت مدیره های منتسب به این جریان مسئولیت برگزاری آنرا نمی پذیرفتند و حتی کسی نمی دانست چرا هفتم مردادماه را بعنوان تاریخ تجمع انتخاب کرده اند؟

تجمعی که تاریخ برگزاری آن دقیقا مصادف بود با تاریخ «عملیات مرصاد» که منافقین( سازمان مجاهدین خلق ) آنرا  «فروغ جاودان»  می نامیدند.آن یادداشت را می توانید بعدا بخوانید ولی موضوع وقتی دوباره قابل اهمیت می شود که سایت این سازمان تروریستی در تاریخ ۲۸ فروردین ماه چنین خبری را با تیتر بزرگی منتشر می کند:

افزایش فرار ۳۰۰ درصدی پرستاران از ایران به خارج در سال جدید

و می نویسد : «به اعتراف مدیر امور بین‌الملل سازمان نظام پرستاری، مهاجرت پرستاران ایرانی به خارج از کشور در فروردین ۹۵ افزایش ۳۰۰درصدی داشته است.

ابراهیم محمدی که با پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نظام پرستاری رژیم مصاحبه می‌کرد هم‌چنین اعتراف کرد: «تبعیض در پرداخت‌های نظام سلامت و دریافتی نامناسب در مقابل کار زیاد از مهم‌ترین عوامل فرار پرستاران است».

پرستاران زحمتکش در ایران تحت حاکمیت آخوندها سالهاست به وضعیت صنفی و حقوقی خود معترض هستند و اجرای فاز سوم طرح «تحول سلامت» نیز به دامنه اعتراضات آنها افزوده است.

بنا‌به اعتراف محمد شریفی مقدم٬ دبیرکل خانه پرستار؛ سال گذشته پرستاران بیش از ۵۰ تجمع اعتراضی برگزار کرده‌اند و به شرایط سخت کار و دستمزد ناچیز خود اعتراض کرده‌اند.”

 

سوال اینست چرا در طول چهار سال اخیر خانه پرستار و سازمان نظام‌پرستاری کشور خوراک تبلیغاتی رسانه های معاند را فراهم‌آورد؟

موسسه آتیه کارآفرینان ایرانیان چگونه و از چه طریقی می تواند به پرستاران‌پیام دهد و در مورد شرایط اقامت و تحصیل در کانادا و اروپا به آنها پیشنهاد مشاوره بدهد ؟

چرا باید امور بین‌الملل سازمان نظام پرستاری ، مرتبا در حال تبلیغ و تشویق پرستاران برای اخذ اقامت در کشورهای دیگر باشد ؟

من قبلا هم به آقای محمدی تذکر داده بودم این نحوه تبلیغ برای خروج پرستاران از کشور یک مسئله امنیت ملی است .خودش یک خطای امنیتی است و می تواند تحت پیگرد سازمان های مربوطه قرار بگیرد. سازمان نظام‌پرستاری بهر دلیلی کشور را از نیروهای کارآمدش خالی می کند ، حالا من‌نمی خواهم وارد جزئیات شوم که بین روابط بین الملل سازمان و موسساتی مانند آتیه کارآفرینان ایرانیان و موسساتی اینچنینی چه ارتباطی هست .

سایت این سازمان‌منحوس در تازه ترین خبر خود یعنی در هفتم بهمن‌ تحت عنوان  « دروغ درمانی  روحانی در امر درمان»  در زیر مبحث  «کمبود کادر پرستار»  دقیقا به‌ سخنان شریفی مقدم استناد می کند که : «دبیرکل خانه پرستار در مورد روبرو شدن‌ بیمارستانها با کمبود پرستار گفت : بیمارستانها در حال تعدیل پرستاران طرحی هستند وقرار داد پرستاران شرکتی را تمدید نمی کنند.در واقع، ورودی بیمارستانها دچار محدودیت شده وخروجی نیروهای پرستاری رو به افزایش است.» خب ! این‌حرفها را هم استناد می کند به مصاحبه خبرگزاری مهر در ۲۸ مهرماه با شریفی مقدم.حرفهایی که بطور کلی دروغ و سیاهنمایی است.

این در حالیست که صادق زیباکلام ،پس از مصاحبه ای که در جریان اعتراضات دی ماه سال گذشته با دویچه وله انجام داده بود،به ۱۸ ماه حبس محکوم شد که البته در دادگاه بدوی به جریمه نقدی تغییر یافت.ولی آقای شریفی مقدم و تیم‌ او رسما و در داخل کشور فعالیتهای ضدامنیت ملی انجام داده و تازه از محدودیت ایجاد شده از سوی وزارت بهداشت و دولت شاکی هستند. ترغیب و تبلیغ علنی پرستاران برای خروج از کشور، ناامید کردن پرستاران و ایجاد ناامنی در بین آنها از جهت آینده شغلی و درآمدها، ناامید کردن مردم از دستاوردهای طرح تحول سلامت برای تجمعات خیابانی و انتشار اخبار کذب از وضعیت استخدام و شرایط کاری پرستاران همه اقدامات مشکوک و ضد امنیت ملی محسوب می شوند آنهم در کشوری که در شرایط تحریم های سخت و کمرشکن‌قرار دارد.این اصلا قابل فهم نیست وقتی در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸، اعتبارات مستقیم برنامه های حمایتی دولت از زنان کارگر ،مانند فعالیت های  راهبری و حمایت از مهدکودک کارگری زنان کارگر در  محیط کار» و  برنامه خودمراقبتی جسمی و روحی ویژه زنان کارگر در محیط کار ۳۵٪ کاهش داشته است‌، آقای شریفی مقدم و بعضی افراد نزدیک به او در شورایعالی و خانه پرستار مصاحبه کنند و یا رئیس سازمان‌ تهدید کند که چرا قانون‌تعرفه گذاری در بودجه ۹۸ دیده نشده است.

شما همین مصاحبه اخیر دکتر دالوندی رییس سازمان‌نظام پرستاری کشور را بخوانید او می گوید:« یکی از مشکلات پنهان در نظام سلامت ،مرگ و میر بیمارانی است که به دلیل کمبود پرستار با آنها مواجه هستیم و این واقعیت تلخ ،هرگز آشکار نشده است» بعد ادامه می دهد « جامعه پرستاری ،انتظار زیادی از نمایندگان مردم ندارد فقط می خواهیم اعتبار کارانه ای که در حال حاضر برای پرستاران پرداخت می شود ، در قالب تعرفه خدمات پرستاری در بودجه ۹۸ دیده شود» و باز بعدا می گوید :« با تصویب این پیشنهاد ،انگیزه های خدمت پرستاران به بیماران افزایش یافته … » یعنی عملا او دارد به مردم ورسانه ها می گوید :📛پرستاران بدلیل اینکه رضایت شغلی و انگیزه کافی ندارند ،موجب مرگ و میر بیماران می شوند.و تازه این مرگ و میر را هم پنهان می کنند. و برای کسب رضایت شغلی آنها خواستار اجرای قانون تعرفه گذاری هستند ،قانونی که اگر در بودجه ۹۸ دیده شود ، رضایت پرستاران را تامین می کند و کمبود نیرو را هم پوشش می دهد.که «انگیزه های خدمت پرستاران به بیماران افزایش یافته ….»

از همه اینها بدتر طرح جدید معاونت فرهنگی و دانشجویی سازمان نظام پرستاری کشور است با عنوان‌ « آقا‌جان‌،من یک پرستارم »! مسابقه گذاشته اند که پرستاران بروند به رهبری معظم از مشکلاتشان بگویند ،بروند شکایت کنند.خب ! این چه نتیجه ای در بردارد ؟ مشخص است در پرستاران این‌توقع را ایجاد می کنند که رهبری هم‌موظف است در امور اجرایی ورود کند و به مطالبات عدالتخواهان پرستاری که کارشناسی هم‌نشده بپردازد ولی اگر ایشان‌جوابی ندهد و یا ورود به این‌موضوع نکند گام بعدی چیست ؟ یعنی خیلی واضح و بطور عملی آقایان در داخل سازمان نظام‌پرستاری کشور از عالیترین مقام کشور هزینه می کنند.که فردا همان شبکه های معاند تیتر بزنند : «رهبری به دغدغه های معیشی پرستاران بی تفاوت است » ! و کسی نیست که بگوید اصل ارجاع این دغدغه ها غلط بوده در حالیکه رهبری بارها فرموده اند در امور اجرایی دخالت نمی کنند.

حالا این دوستان‌ برای انجام‌چنین اموری با کدام کارشناس امنیتی و یا رسانه ای مشورت می کنند من درمانده ام.من زنگ خطر را اینجا به صدا درآوردم ، مواضع و عملکرد مسئولین سازمان نظام پرستاری کشور و خانه پرستار در طول چهار ساله اخیر اما و اگرهای امنیتی بسیاری دارد،این روند باید جایی متوقف شود و دوستان‌ مجاب شوند که تغییری در خط مشی خود بدهند ،بخصوص آنکه دولت و کشور از جهت تحریم ها تحت شرایط حساسی قرار دارد.این‌خواست جامعه پرستاری کشور هم هست که سازمان‌مطبوع شان‌در جهت منافع ملی و حقوق مردم گام بردارد.

گیل خبر: انتشار مطالب خبری و یادداشت های دریافتی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد