نسخه موبایل
بهمن ۷, ۱۳۹۷ 398781 اجتماعی گیلان
بالاخره فرماندار بود یا کمیته امداد یا خیرین؟

بدهی ۴۲۵ هزار تومانی پیرزن صومعه سرایی و دست به جیبی مدعیان از خزانه!

.

گیل خبر/ سرویس سیاسی: در چند روز گذشته در چندین کانال خبری فیلمی دردناک از وضعیت تلخ یک مادر سالخورده و تنهای گیلانی در روستای لادمخ شهرستان صومعه سرا منتشر شد که به دلیل بدهی ۴۰۰ هزار تومانی بیش از ۱۰ روز گاز منزل وی قطع شده بود و وی توان پرداخت آن را نداشت.

 

انتشار فیلم موجب شد که در اولین گام گاز وی توسط اداره گاز صومعه سرا وصل شود. البته مسئول اداره گاز شهرستان صومعه سرا مدعی بود گاز این پیرزن به دلیل بدهی در ۱۵ دوره به مبلغ ۴۲۵ هزار تومان قطع شده بود.

بعد از آن یکی از رسانه ها با انتشار خبری اعلام کرد فرماندار صومعه سرا با پرداخت بدهی مربوطه به زعم خود به گره‌گشایی از کار وی پرداخت.

به تازگی نیز اعلام شده است مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گیلان، بلافاصله دستور تسریع خدمات به این مادر را صادر نمود و بر همین اساس، بخشی از بدهی گاز این مادر توسط کمیته امداد و بخشی دیگر نیز توسط خیرین پرداخت شد.

به واقع برای پرداخت بدهی ناچیز ۴۲۵ هزار تومانی که دیگر امروز پول صرف یک رستوران نیز نمی شود، چندین مسئول دولتی و شبه دولتی ابراز وجود کرده اند. این در حالی است که هرکدام به نوبه خود مقصر انتشار چنین ماجرایی هستند. مسئول اداره گاز شهرستان صومعه سرا بعد از دوسال گاز پیرزنی در وسط سرمای زمستان قطع می کند! کمیته امداد یکی از افراد تحت پوشش خود را فراموش می کند و فرماندار صومعه سرا نیز که تا انتخابات سال اینده دوست دارد در چشم باشد از فرصت برای تبلیغات خود استفاده می کند.

گاز خانه ای را بعد از ۱۵ دوره (نزدیک دو سال)در وسط سردی زمستان قطع کرده اند که یک پیرزنی ی ۴۲۵ هزار تومان را پرداخت کند. اگر فضای مجازی و فیلم و عکس نیز نبود نه اداره گاز کاری داشت و نه فرماندار و نه کمیته امدادی! این پیرزن که منت پرداخت بدهی آن را می گذارند دو سال پولی نداشت بدهی خود را بپردازد ولی آن قدر صرفه جو و مناعت طبع داشت که کل دوسال مصرف گازش به ۵۰۰ هزار تومان نیز نرسد. مسئولانی که یک جلسه شان در شهرستان ها برای حل مشکلات اشتغال و فقر بالغ بر میلیون ها تومان می شود منت چیزی را می گذارند که قرار بود در همین جلسات به دنبال راه حل نهائی برای آن باشند.

 

پی نوشت:  کمیته امداد گیلان طی پاسخی ابراز داشت:

فیلم منتشر شده از این مادر تحت پوشش کمیته امداد شهرستان صومعه سرا که از چند روز قبل توسط کمیته امداد شهرستان نسبت به پرداخت بدهی های وی از سوی کمیته امداد و خیران اقداماتی صورت پذیرفته بود بعد از حل مشکل قطع گاز منتشر شده بود.
مدیرکل کمیته امداد گیلان در همان زمان اولیه قطع گاز این مددجو دستور تسریع در روند پیگیری مبنی بر وصلی گاز منزل وی را صادر و در مدت زمان کوتاهی بخشی از بدهی گاز این مادر توسط کمیته امداد و بخشی دیگر نیز توسط خیران پرداخت شد.
مردم نیکوکار گیلان می توانند از طریق شماره گیری #۰۱۳*۸۸۷۷* به همشهریان نیازمند خود کمک کنند.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد