نسخه موبایل
دی ۳۰, ۱۳۹۷ 397463 اجتماعی خبر گیلان ویژه ها
آفرود مرگ در ماسال؛

مرگ جوان محلی درجاده برف و یخ ییلاق شاندرمن+ تصاویر

.

گیل خبر/ سرویس اجتماعی:  مدتی است که گیلان و بالاخص ییلاقات غرب آن بواسطه بالا رفتن طبع و علاقه جوانان به آفرود در جاده های کوهستانی،پذیرای آفرودبازان بومی و غیر بومی گشته است.


متاسفانه جمعه هفته گذشته یک گروه آفرود سوار محلی که مدتی است با جذب رانندگان از خارج استان مشغول به کسب درآمدند علی رغم اخطارهای هواشناسی و وضیت ناپایدار جوی برای چندمین بار متوالی تعدادی از خودروهای آفرود عمدتا غیر بومی را به جاده ییلاقی و غیر قابل سکنی (با توجه به فصل سرما) در شاندرمن برده که در این بین یکی از خودروهای آفرود بدلیل برف و یخ زدگی جاده از مسیر منحرف شده و به داخل دره واژگون میگردد که علی رغم پریدن سه سرنشین خودرو به بیرون متاسفانه راننده جوان و محلی خودرو زیر چرخ رفته و جان خود را از دست می دهد.
فارغ از اینکه برگزار کنندگان تورهای آفرود مبالغی هنگفتی از هر سفر (۱/۵الی ۲ میلیون تومان به ازای هر خودرو) دریافت میکنند، این سوال از متولیان امر مطرح است که آیا اینگونه افراد مجوز لازم برای تردد و راهبری رانندگان غیر بومی در جاده ای خطرناک را دارا هستند؟ و آیا بواسطه تخریب این جاده ها توسط خودروهای آفرود در فصل زمستان و مشقت تردد روستاییان و محلیان در فصل گرما از برگزارکنندگان اینگونه تورها عوارضی اخذ می گردد؟
گرچه افزایش تعداد افرود بازان به نوبه خود ورود گردشگران و مسافران جدیدی را به گیلان رقم می زند اما شاید باید برای کیفیت برگزاری چنین تورهایی و جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی باید نظارت بیشتری صورت گیرد تا علاوه بر حفظ جان و مال مسافرین،طبیعت سرسبز گیلان را به عرصه تاخت و تاز سودجویان مبدل نسازد.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد