نسخه موبایل
دی ۲۰, ۱۳۹۷ 395711 خبر سیاسی گیلان
آیت‌الله فلاحتی در همایش فصلی دادستان‌ها و روسای دادگستری گیلان:

وجود پرونده در محاکم قضایی تهدید نیست/ استبداد رأی با قاطعیت متفاوت است

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با تأکید بر لزوم دانش‌افزایی مسؤولان قضایی گفت: وقتی به حکم قطعی رسیدید، آن را با قاطعیت اجرا کنید و این را بدانید که استبداد رأی با قاطعیت تفاوت دارد.

گیل خبر/ آیت‌الله شیخ رسول فلاحتی صبح امروز در همایش فصلی رؤسا و دادستان‌های واحدهای قضایی گیلان در رشت با اشاره به اینکه چندین حکمت از نهج البلاغه و شرح و تفسیر بیانات امیرکلام حضرت علی(علیه السلام) تصریح کرد: امیرالمومنین چه در زمان خانه نشینی و چه در زمانی که زعامت و رهبری مسلمین را برعهده داشت نمونه بارز یک انسان کامل بعد از پیامبر اسلام بود.
امام جمعه رشت “خودکنترلی” را بزرگترین وسیله برای رسیدن به مقامات معنوی برشمرد و اظهارداشت: در طول تاریخ اسلام پس از ائمه اطهار هیچ انسانی به عظمت رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) دیده نشده است که با مهار نفس و تقوای الهی تا آخرین لحظه عمر در صراط مستقیم الهی مستحکم و مطمئن قدم بردارد.
وی توجه به خدای تبارک و تعالی در امور و شئونات زندگی را امری ضروری ذکر نمود و گفت: تمامی انسانها ظرفیت هبوط و سقوط را دارا بوده و آنچه در این میان می تواند نجات بخش باشد توکل به ذات الهی و استعانت از حضرت ولی عصر(عج) است.
نماینده ولی فقیه در استان گیلان افزایش دانش کاری و مراجعه مستمر به کتب مرجع را برای تمامی قضات امری ضروری دانست و تاکید کرد: دقت، سرعت و قاطعیت در صدور احکام قضایی از مطالبات امروز مردم از محاکم است.
آیت الله فلاحتی در ادامه به قضات توصیه کرد: با پرهیز از تکبر و هوای نفس در صدور احکام، با رویکردی پدرانه و دلسوزانه و حفظ آرامش، حق مظلومین را استیفا نمایند.
امام جمعه رشت در پایان سعه صدر و عدم تاثر از اقوال و توصیه های بیرونی را در صدور حکم عادلانه ضروری عنوان کرد و توفیق خدمت عابدانه و بندگی مخلصانه را از خدای متعال مسالت نمود.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد