نسخه موبایل
دی ۲۰, ۱۳۹۷ 395709 خبر سیاسی گیلان
رئیس کل دادگستری گیلان:

افزایش شمار پرونده‌های قضایی نگران کننده است/ حیای اجتماعی ضرورتی است که باید در فضای مجازی وجود داشته باشد

رئیس‌کل دادگستری استان گیلان با اشاره به افزایش شمار پرونده‌های قضایی از قضات خواست تا جهادی به بررسی پرونده‌ها پرداخته و سریعاً از شمار آن‌ها بکاهند.

گیل خبر/ احمد سیاوش پور صبح امروز همایش فصلی رؤسا و دادستان‌های واحد‌های قضایی استان گیلان در سالن همایش‌های دادگستری کل استان گیلان در رشت با اشاره به تقویت حجب و حیا، پایبندی به ارزشهای اخلاقی اجتماع و حضور در فضای امن خانواده را از عوامل کاهش آسیب ها و پیشگیری از وقوع جرائم برشمرد و اظهار داشت: در گذشته افراد به لحاظ قرار گرفتن در بافت اجتماعی و فضای خانواده و اقوام از بسیاری از تخلفات اجتناب می ورزیدند اما امروزه با گسترش فضای مجازی شاهد کمرنگ شدن چنین فرهنگی هستیم.
رئیس شورای قضای استان با بیان اینکه با الطاف الهی و به برکت روح پاک و معنوی امام راحل و ثمره خون شهیدان، چهل سال از عمر انقلاب اسلامی با تمام فراز و نشیب ها سپری شده است گفت: دشمنان در طول این ۴۰ سال تلاش نمودند تا از تمامی حربه ها برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی استفاده کنند و با اعمال فشارهای مختلف، مردم را مایوس نمایند اما هر روز بر عظمت و صلابت ایران افزوده می شود.
وی با اشاره به تحریم ها و مشکلات اقتصادی و معیشتی تحمیل شده بر کشور، از همه قضات و کارکنان اداری دستگاه قضایی استان گیلان خواست تا با سعه صدر و روی گشاده با مردم مدارا نموده و در خدمت به آنان صادقانه و دلسوزانه عمل نمایند.
این مقام ارشد قضایی درک شرایط زمان و عمل بر مبنای مقتضیات آن را ضروری دانست و توصیه کرد: قضات محاکم در رسیدگی سریع و دقیق به پرونده های قضایی تلاش نمایند.
رئیس کل دادگستری استان با تاکید بر تعامل ضابطه مند با سایر نهادها تصریح نمود: امروز باید تمامی دستگاه های اجرایی، نظامی، امنیتی و قضایی دست به دست هم داده و با کار جهادی و همت مضاعف با یکدیگر برمحور قانون تعامل داشته و در رفع موانع و مشکلات مردم از هیچ کوششی فروگزار نکنند.
وی با اشاره به شیوه نامه هایی که در نشست مشترک استانداری و دستگاه های اجرایی و نظارتی در حوزه اقتصاد، کشاورزی و عمران و در راستای رفع معضلات استان تصویب شده است گفت: این شیوه نامه ها به تمامی روسای دادگستری ها و دادستانهای استان ابلاغ شده است و مسئولان قضایی در هر شهرستان باید بر اجرای صحیح و به موقع آن تاکید و نظارت نمایند.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد