نسخه موبایل
دی ۲۰, ۱۳۹۷ 395680 خبر فرهنگی گیلان
اقدام عجیب صداوسیمای گیلان؛

اجرای قطعه غیر مرتبط با انقلاب اسلامی توسط پرواز همای+فیلم

.

گیل خبر/ سرویس فرهنگی: در حالی که صداوسیمای  گیلان از ساخت  اثری به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی با اجرای  پرواز همای خبر داده است این خواننده مشهور از توقف چنین کاری برای صداوسیما خبر داد.

صداوسیما در حالی این کار را به مناسبت چهل سالگی انقلاب معرفی کرده است که  قطعه  «زبان پارسی را پاس خواهم داشت» در شکل و محتوا ربطی به این رویداد ندارد و مشخص است آن چه از خواننده خواسته شده با آن چه تبلیغ شده مغایرت دارد.

هرچند  کارهای حماسی به مناسبت انقلاب توسط بسیاری از موسیقیدانان ایرانی اجرا شده است اما همه آن ها دارای ربط با این مناسبت بود. اما صداوسیما بدون توجه به محتوا تنها خواسته است از نام موسیقیدان برجسته ای چون پرواز همای استفاده کند که ظاهرا آن را نیز با وی هماهنگ نکرده است.

قطعه « زبان پارسى را پاس خواهم داشت» بیشتر از آن که مناسب  گیلانی ها باشد می تواند به عنوانی کاری خاص  شبکه سراسری اجرا شود و شاید حتی اگر قرار بود اجرایی ویژه از پرواز همای در شبکه باران شنیده شود  باید از گویش گیلکی او استفاده می شد.

گفتنی است پرواز همای در کامنتی در یکی از صفحات اینستاگرامی  خاطرنشان کرد: صدا و سیماى مرکز گیلان از من درخواست رکورد اهنگى ملى کردند و من نیز اهنگى رو در استودیو به  نام ( زبان پارسى را پاس خواهم داشت ) رکورد کردم اما حالا مى بینم با این خبر می خواهند  تا منافع شخصی خودشان را به تصویر بکشند و چهره اى از من بسازند که خودشان دوست دارند . جاى تاسف دارد که حتى با وجود اینکه من اسم اهنگ را در مصاحبه اعلام کردم ( زبان پارسى را پاس خواهم داشت ) باز خودشان برایش تیتر و عنوان دیگرى ساختند … عوامل صدا و سیما و کسانى که این خبر رو به این شکل دروغین پخش مى کنید توجه داشته باشید که از من هرگز یک کار فرمایشى نخواهید شنید و این آهنگ را  نیز در راستاى پاسدارى از زبان پارسى ساختم و حالا که به شکل دیگرى قصد تخریب من را دارند ضبطش را  متوقف خواهم کرد …

 

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد