نسخه موبایل
دی ۱۹, ۱۳۹۷ 395593 اجتماعی خبر گیلان هنری

هدیه نقاش لنگرودی به پرواز همای

فرزین فخر یاسری ـ نقاش پیشکسوت گیلانی ـ در جریان برگزاری اپرای «حلاج» در رشت، نقاشی «سماع» مولانا را به پرواز همای هدیه کرد.

گیل خبر/ اپرای حلاج اثر پرواز همای، در رشت روی صحنه رفت. این اپرا روایتی است از زندگی حلاج و در آن محمد حسین صفری در نقش شبلی هم از بازیگران اصلی است. همای در این اپرای ایرانی، علاوه بر عمده اشعار که نوشته خود اوست، از اشعار مولانا، عطار و حافظ نیز بهره گرفته است.

همای اجرای یک شب را به پوری بنایی و اجرای شب دیگر را به بهزاد عشقی ـ پیشکسوت هنر تئاتر گیلان ـ و فرزین فخریاسری ـ نویسنده و نقاش ـ تقدیم کرد. در پایان اپرا هم، فخر یاسری نقاش اکسپرسیونیست ایرانی، یکی از تابلوهای خود را به همای تقدیم کرد.

فرزین فخریاسری نقاشی است که برخی از اهالی هنر او را ون‌گوگ لنگرود لقب داده‌اند. وی که نویسنده هفت رمان و مجموعه داستان است و زندگی پر از فراز و نشیبی هم داشته است، از بطن جامعه گیلان برخاسته و روایت‌گر زندگی و رنج‌های مردم خویش است و جالب آنکه از دل این رنج‌ها، اغلب لحظات شاد زندگی مردم را بیرون کشیده و روایت کرده است. در پایان این کنسرت هم، این دو هنرمند  گیلانی، در کنار تابلویی که روایتی از سماع مولاناست، عکسی به یادگار گرفتند.

ایسنا

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد