نسخه موبایل
دی ۱۹, ۱۳۹۷ 395504 اجتماعی خبر سیاسی

ناکامی سنای آمریکا در تصویب تحریم‌ها علیه ایران

سناتورهای دموکرات به خاطر مخالفت با ادامه تعطیلی دولت آمریکا، از تصویب پیش‌نویس قانون پیشنهادی جمهوری‌خواهان که اعمال تحریم‌های جدید علیه سوریه، روسیه و ایران را در نظر گرفته، خودداری کردند.

گیل خبر/ مجلس سنای کنگره آمریکا شب گذشته برای تصویب پیش نویس قانونی که اعمال تحریم‌هایی علیه کشورهایی که به دولت سوریه کمک می‌کنند، نتوانست رای لازم را بدست آورد.

این سند تحت عنوان «تقویت امنیت آمریکا در خاورمیانه» تنها از سوی کمتر از دوسوم تعداد کلی صد سناتور حاضر در نشست روز سه‌شنبه مورد حمایت قرار گرفت. نمایندگان دموکرات از ابتدا اعلام کرده بودند که از هر پیش‌نویس قانونی که در جهت توقف «تعطیلی دولت آمریکا» نباشد، حمایت نخواهند کرد. در نهایت تنها ۵۶ سناتور از ادامه بررسی این پیش نویس حمایت کردند، در حالیکه برای تصویب آن نیاز به حداقل ۶۰ رای مثبت بود. در پایان «میچ مک‌کانل» رهبر جمهوری‌خواهان در مجلس سنا این سند را برای بررسی مجدد به مجلس سنا ارائه داد.

لازم به یادآوری است که بسیاری از سازمان‌های فدرال در ایالات متحده از تاریخ ۲۲ دسامبر سال ۲۰۱۸ به اینطرف به دلیل فقدان بودجه، کار نکرده یا تنها با محدودیت‌های زیادی فعال هستند.

تحریم‌های درنظر گرفته شده علیه دولت سوریه و متحدانش: روسیه و ایران

پیش‌نویس قانونی که تصویب آن به دلیل مخالفت سناتورهای دموکرات، با مانع روبرو شد، در نظر دارد تا شکل قانون مربوط به تحریم‌های مختلف علیه دولت سوریه را تقویت کرده و بر اساس آن رئیس جمهوری آمریکا نمی‌تواند بدون جلب موافقت کنگره، این اقدامات محدودکننده را لغو کند.

علاوه بر این، سند مذکور محدودیت‌هایی را علیه متحدین نزدیک سوریه، یعنی روسیه و ایران، به خاطر کمک‌های نظامی و سایر کمک‌ها به دمشق، در نظر گرفته است. این تحریم‌ها بطور مرسوم شامل بلوکه شدن حساب‌های مالی افراد حقیقی و حقوقی و خودداری از اعطای روادید ورود به خاک ایالات متحده برای این افراد است. بر اساس این قانون، افراد خارجی که به نوعی بعنوان پیمانکار نظامی، نیروی مزدور یا شبه نظامی و بطور آگاهانه در خاک سوریه و در حمایت از دولت سوریه، روسیه یا ایران فعالیت داشته باشند، هم شامل این تحریم‌ها خواهند شد.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد