نسخه موبایل
دی ۶, ۱۳۹۷ 393051 اجتماعی خبر گیلان
حال و روز مهم ترین دانشگاه استان بعد از کشته شدن دانشجویان؛

افتخار دانشگاه گیلان به اتوبوس های فرسوده/ انجمن های صنفی درگیر استندآپ کمدی+تصاویر

.

گیل خبر/ سرویس اجتماعی: در حالی که حادثه دلخراش کشته شدن جمعی از دانشجویان علوم تحقیقات دانشگاه آزاد، جامعه دانشگاهی کشور را متاثر و دلگیر کرده است، دانشگاه گیلان به عنوان بزرگترین واحد دانشگاهی استان از صدور یک پیام تسلیت نیز خودداری کرده است و تنها به نشر اخبار «گل و بلبلی»  از  طلوع و غروب دانشگاه گیلان می پردازد.

به طور مثال عکس زیر از صفحه اینستاگرام دانشگاه گیلان برداشته شده که با عنوان اولین روزهای دی ۹۷ در دانشگاه گیلان منتشر شده است.

مشخص نیست افتخار به یک اتوبوس فرسوده که این روزها به خاطر آن تعداد زیادی از نخبگان ما را در آغوش مرگ کشیده است چه معنا و مفهومی در دانشگاه گیلان دارد. آیا می خواهند ثابت کنند که با اتوبوس های فرسوده ما کسی تاکنون جانش را از دست نداده است؟

بعضی انجمن های صنفی دانشگاه گیلان نیز که باید حامی حقوق دانشجویی باشند به جای اعتراض قانونی  به چنین وضعیتی مشغول برنامه های جشن و استندآب کمدی هستند.

 

در چنین وضعیتی به نظر می رسد دغدغه کمتر کسی در دانشگاه گیلان این باشد که حداقل برای این اتوبوسهای فرسوده جایگزینی مناسب  پیدا شود و نتیجه اش این می شود که دانشگاه گیلان آن ها را با افتخار نشان می دهد و جمعی که به نام انجمن صنفی دانشگاه است مشغول استندآپ کمدی بازی است.

گفتنی است انتخابات اخیر انجمن علمی  و رد صلاحیت تعداد زیادی از دانشجویان توسط کمیته مرکزی  نمونه ای از تداوم رخوت و تلاش برای دور نگه داشتن دانشگاه از پیگیری مطالبات قانونی و صنفی آن ها است که صدای اعتراض بسیاری از دانشجویان را بلند کرد.

 

 

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد