نسخه موبایل
آبان ۳۰, ۱۳۹۷ 388313 خبر گیلان ورزشی
در نشست خبری اولین المپیاد ورزشی گیلان مطرح شد؛

حضور ۷۰۰ تکواندوکار و شطرنج‌باز کشور در المپیاد استعدادیابی گیلان/ آمادگی برای میزبانی جام جهانی کشتی در سال ۲۰۱۹

نشست خبری نخستین المپیاد ورزشی استعدادهای برتر ورزش کشور در رشته‌های شطرنج و تکواندو با حضور مدیرکل و معاون ورزش و جوانان گیلان برگزار شد.

گیل خبر/ مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان در نشست خبری نخستین المپیاد ورزشی استعدادهای برتر ورزش کشور در رشته‌های شطرنج و تکواندو اظهار کرد: ۷۰۰ نفر از دختران و پسران در رشته‌های تکواندو و شطرنج در المپیاد استعدادیابی گیلان حضور دارند و برای المپیک ۲۰۲۰ حمایت می‌شوند.

مریم بخشی در ادامه گفت:  این مسابقات به میزبانی خانه شطرنج گیلان و رقابت‌های تکواندو در بخش بانوان به میزبانی رشت در سالن کارگران برگزار خواهد شد،

وی با اشاره به نام این المپیاد استعدادیابی گفت: دلیل برگزیدن نام «فک خزری» برای این المپیاد ورزشی، شناساندن این‌گونه جانوری خاص و معرفی آن به هم‌وطنان است.

معاون امور ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان نیز در این نشست با اشاره به قهرمان‌پروری در المپیادهای ورزشی اظهار کرد:دو هزار و ۵۰۰ نفر در تمامی رشته‌ها در کشور منتخب و موردحمایت ورزش و جوانان قرار خواهند گرفت.

معاون امور ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان با بیان اینکه استعدادیابی ورزشی گیلان روز پنجشنبه هفته جاری در سالن یادگار امام برگزار می‌شود گفت: ۳۱۰  نفر در رشته شطرنج و ۴۱۰ نفر در رشته تکواندو از گیلان حضور خواهند یافت.

صادقی با بیان افتتاح  این المپیاد و روشن کردن مشعل المپیاد افزود: پنج شنبه ساعت ۱۰ صبح در سالن یادگار امام شهر رشت به طور رسمی المپیاد ورزشی استعدادهای برتر ورزشی فعالیت خود را آغاز می کند.

وی با بیان اینکه ۳۴ تیم از بانوان و آقایان در شطرنج و ۳۲ تیم از بانوان در تکواندو حضور دارند افزود: فرایند استعدادیابی شطرنج پنج روز و تکواندو در سه روز به پایان می‌رسد.

صادقی همچنین از میزبانی گیلان برای رقابت های جام جهانی کشتی آزاد ۲۰۱۹ خبر داد و گفت: در صورت تامین اعتبار یک میلیارد تومانی است این میزبانی به گیلان و با حضور ۸ کشور برکزار خواهد شد.

عکس: علی سمرقندی

برای مشاهده عکس ها در ابعاد بزرگتر به روی عکس کلیک نمائید
کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx