نسخه موبایل
آبان ۲۷, ۱۳۹۷ 387776 خبر فرهنگی گزارش تصویری گیلان
نکوداشت شاعر و ادب پژوه گیلانی؛

شمس لنگرودی: خوشبختی من در صمیمیت و دروغ نگفتن خودم به خودم است+تصاویر

.

گیل خبر/سرویس فرهنگی :نکوداشت محمدشمس لنگرودی شاعر و ادب پژوه گیلانی به دبیری محسن آریا پاد و به همت جمعی از پژوهشگران ادبی گیلانی در زاد روز این شاعر ۲۶ آبان برگزار شد . در این مراسم از کتاب 《درستایش زندگی 》که به مناسبت زاد روز شمس لنگرودی به چاپ رسیده بود رونمایی و از وی تقدیر بعمل آمد .

ادبیات فارسی مهمترین ثروت جامعه ایرانی

در ابتدای این مراسم موسوی رئیس پژوهشکده گیلان شناسی با تشکر از استقبال فرهیختگان ، شاعران را اشخاصی معرفی کرد که به وقت خوش را در اختیار مردم می گذارند و به زندگی آنها معنا و عظمت می بخشند .

موسوی با اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی اظهار کرد : نباید در جامعه ما مطالعه به فراموشی سپرده شود . با مطالعه زندگی فردی و اجتماعی ما ارتقا می یابد .

وی ادبیات فارسی را مهمترین ثروت جامعه ایرانی دانست و گفت : ایرانیان در جهان به فرهیختگی و شاعرانگی مشهور هستند و آشنایی و موانست با متون ادبی مامنی برای انسان و جامعه است .

در بخشی از این مراسم نگین بی نظیر ، دکتر سبز علی پور ، علیرضا رئیس دانایی و دکتر سینا جهاندیده هر کدام جداگانه به سخنرانی و بررسی اشعار شمس لنگرودی در ادبیات فارسی پرداختند.

▪️راز خوشبختی شمس

محمد شمس لنگرودی نیز به مشکلات و سنگ اندازی ها در مسیر تحول اشاره کرد . او اظهار کرد : در خلاء نمی توان شعر نوشت و این همدلی ها است که شاعران را سر ذوق می آورد وگرنه عوامل بسیار زیادی هستند که علیه شاعران صحبت می کنند؛ در حالی که چهره زیبا دارند شما راخراب می کنند پشت این افراد موتورهای خبیث وجود دارد .

این شاعر گیلانی ادامه داد : یکی از خوشبختی های من در زندگی این بود که هرکاری انجام دادم برای دل خودم بود و اگر کتابی نوشتم در پاسخ به نادانسته های خودم بود که در اثر تحقیق نوشته شد . خوشبختی من در صمیمیت خودم با خودم و دروغ نگفتن خودم به خودم است .

 

عکس: پدرام اقدامی

 

برای مشاهده عکس ها در ابعاد بزرگتر به روی عکس کلیک نمائید
کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx