نسخه موبایل
آبان ۲۷, ۱۳۹۷ 387751 خبر سیاسی گیلان
نشست اعضای انجمن اسلامی معلمان گیلان؛

دبیرکل انجمن اسلامی معلمان: انجمن اسلامی باید جوانان و بانوان را جذب کند/ مدیرکل آموزش و پرورش گیلان: کج اندیشان داخلی و خارجی هجمه سنگینی را به نظام تحمیل می کنند

.

گیل خبر/ سرویس سیاسی: نشست اعضای انجمن اسلامی معلمان گیلان با حضور داود محمدی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و دبیر کل انجمن اسلامی معلمان و همچنین مدیرکل آموزش و پرورش گیلان برگزار شد.

در این نشست در ابتدا بعد از خوش آمدگویی حسن موسوی فرد رئیس انجمن اسلامی گیلان ، همه روسای شهرستان های انجمن اسلامی مشکلات حوزه فرهنگیان و معلمان را ابراز داشتند.

هیچ راه حلی به جزء حضور در تشکیلات وجود ندارد/ انجمن اسلامی باید جوانان و بانوان را جذب کند/ علی رغم همه مشکلات،  مردم باید با وحدت در کنار یکدیگر قرار بگیرند/  در صحن مجلس هرچیزی که مربوط به معلمان است تصویب می شود
داود محمدی در این نشست با اشاره جایگاه انجمن اسلامی گفت: جمع انجمن از فرهیختگان کشور هستند و امروز نیز با صحبت هایی که کردند این مسائل ثابت شد. وی ادامه داد: انجمن اسلامی معلمان از انجمن های خوب کشور است و این را با حضور منظم و مرتب آن ها در استان و کشور به خوبی نشان داده اند.
دبیرکل انجمن اسلامی معلمان کشور در ادامه گفت:انتقادات بسیار خوبی از سوی دوستان مطرح شد که حتما در این مورد پیگیری های لازم خواهد شد. وی افزود: کار تشکیلاتی ضرورت امروز جامعه ما است و در حال حاضر هیچ راه حلی به جزء حضور در تشکیلات وجود ندارد. نظام ما نظام مردم سالاری است و بر این اساس جایگاه احزاب و جمعیت و تشکل ها بسیار تعیین کننده و اگر نظام بخواهد روی پای خودش بایستد هیچ راهی جزء تحزب و حضور در گروه ها وجود ندارد و من این ضعف را در مجلس مشاهده می کنم که ما احزاب قوی در مجلس نداریم که نمایندگان را به مجلس بفرستند و او را بازخواست کنند.
محمدی ادامه داد: ما در جلسه اخیر با رئیس دولت اصلاحات نیز گفتم که ما از احزابی که به ما کمک کردند انتظار داشتم که ما را برای کارهایمان مورد بازخواست قرار دهند که ایشان نیز این مساله را تایید کردند. وی افزود: ما باید در مدارس مختلف حضور داشته باشیم و جوانان و بانوان را جذب کنیم.
دبیرکل انجمن اسلامی معلمان در ادامه گفت: ایراداتی که در مورد انجمن می شود اکثرا درست است. ما در بحث رسانه ضعیف هستیم، البته سایت و کانال و چند نشریه داریم ولی به هر صورت ایراد جدی است که باید مورد توجه قرار بگیرد. وی افزود: انجمن همیشه حضور موثری داشته است. ما نقد را هیچگاه رعایت نکردیم. ما در زمینه حضور زنان و همیشه آزادی بیان حرف داریم و قانون اساسی نیز پتانسیل بسیار خوبی در این زمینه ها دارد و اگر جایی نقص دارد برای این است که قانون اساسی نقص می شود.
نماینده تهران در ادامه اظهار داشت: وضعیت ما از نظر سیاسی و اقتصادی خوب نیست و آمریکا با تمام توان وارد شده است که ما را زمین بزند. برجام باعث شد که ارتباطات خود را شکل بدهیم و نشان دهیم که به قواعد بین الملی حتی اگر نقد داریم پایبند هستیم. ما در سیاست خارجی روشهای مختلفی داریم، در دوره احمدی نژاد تغییر سیاست خارجی باعث رکود روابط با دنیا شد که هنوز تاثیرات خودش را نشان می دهد. آقای روحانی با سیاست خارجی جدید خودش مشکلات را تا حدود زیادی کاهش داد اما ورود ترامپ تا حدودی معادلات را تغییر داد.
محمدی در ادامه گفت: شرایط اقتصادی مناسب نیست ولی باتوجه به سیاستی که داریم و نوع نگاه اروپا، آمریکایی ها چندان موفق نبودند. ما در زمینه اقتصادی طی جلساتی که همراه با اقتصاددانان با آقای روحانی داشتیم مشکلات را بیان کردیم. دولت برنامه های مختلفی دارد و البته  ما به شدت نسبت به آن نقد داریم. البته دولت ذخیره مناسب ارزی را در اختیار دارد و علی رغم شرایط سخت تاکنون مقاومت داشتیم و ادامه نیز خواهد داشت.
نماینده تهران در ادامه خاطرنشان کرد: علی رغم همه مشکلات،  مردم باید با وحدت در کنار یکدیگر قرار بگیرند. البته مشکلات طبقه کارگر و کارمند با دیگر اقشار در این شرایط قابل مقایسه نیست، ولی امیدواریم خدا کمک کند و در این شرایط موفق باشیم.
محمدی ادامه داد: اقتصاد امری مهم است و نمی توانیم با دنیا قطع رابطه داشته باشیم. حرف ما این است که مذاکره و تعامل را همیشه داشته باشیم و در قراردادهای بین الملی حضور داشته باشیم. همین طور که بحث پولشویی و قاچاق با همین قرارداد اف ای تی اف قابل حل است. خوشبختانه دوستان ما در فراکسیون امید در این زمینه مواضع خوبی داشتند و توانستند در حد وسع کمک کنند.
دبیرکل انجمن اسلامی معلمان در پایان گفت: در صحن مجلس هرچیزی که مربوط به معلمان است تصویب می شود. البته ما به دولت معترض هستیم. ولی کمیسیون مباحث معلمان را پیگیری می کند که بودجه خوبی برای ان ها در نظر گرفته شود. امیدواریم دوران شش ماهه برزخ را بگذرانیم و مطمئنیم این دوره طولانی نخواهد بود.

انجمن اسلامی همیشه پیش قدم و سکاندار است/  کج اندیشان داخلی و خارجی هجمه سنگینی را به نظام تحمیل می کنند/ در استفاده از ظرفیت زنان و بانوان بسیار علاقه مند و جدی هستم

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان نیز در این نشست ابراز داشت: نباید دیوار خودی و غیرخودی را در جامعه معلمان ایجاد کنیم و در این زمینه انحمن اسلامی همیشه پیش قدم و سکاندار است و همین موضوعی است که درخشش انجمن را شاهد باشیم. حتی در دوره های سخت گذشته کشور نیز وجاهت شخصیت های اصلی انجمن اسلامی باعث ملجا و جایگاه همه تفکرات گروه های همسو باشد.
نادر جهان آرای در ادامه گفت: احزاب می توانند باعث تقویت بنیان های حکومت برای پیشبرد تفکرات دموکراتیک باشند. در قانون اساسی ما نیز چنین ظرفیتی دیده شده است و ما نیز باید آن را ارتقا دهیم. انجمن اسلامی نیز چنین ظرفیتی دارد. وی افزود: خیلی از دوستان دارای مسئولیت هستند و می دانند که ما در دل نظام جمهوری اسلامی باید سرمایه هایی که وجود داشته را حفظ کنیم.
وی با اشاره به تحصن های اخیر نیز گفت: واقعیت این است کج اندیشان داخلی و خارجی هجمه سنگینی را به نظام تحمیل می کنند که نباید همصدا با این کج اندیشان عمل کنیم. مشکلاتی در بدنه آموزش و پرورش وجود دارد اما باید بررسی شود که عده ای قصد دارند همین فضای کنونی در دولت تدبیر و امید را به فضای بعد از سال ۸۴ برسانند و این فضا نیازمند مراقبت بیشتر است.
جهان آرای افزود: مشاهده کردیم در جریانات اخیر اعتراضی معلمان، انجمن اسلامی معلمان  همراهی را با این جریانات نکردند تا مطالبات را با صبوری و تفکر بیشتر دنبال کنند. وی ادامه داد: در سال ۹۲ دیدیم که شخصیهای دوراندیش نظام برای حفظ نظام با سعه صدر چرخش زیبایی انجام دادند و مسیر دیگری را ایجاد کردند. این امری است که باید در سالهای آتی نیز ادامه داشته باشد.
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان خاطرنشان کرد: واقعیت امر این است که علی رغم فشارهای وحشتناکی که است دستاوردهای بسیار خوبی ایجاد شده و امیدواریم در سایه حفظ قانون اساسی مراقبت های لازم ایجاد شود. ما در زمان جنگ از پرت گاه های سخت عبور کردیم و این مسیر نیز باید ادامه پیدا کند.
جهان آرای در جمع بندی سخنان خود گفت: مطالبات فرهنگیان همیشه وجود داشته و باید مسائل آن پیگیری شود. با همه این ها ما بدهکار نظام و دانش آموزان و آینده کشور هستیم و باید با تلاش بیشتر موقعیت های بهتر را خلق کنیم. من در روز معارفه نیز گفتم که در استفاده از ظرفیت زنان و بانوان بسیار علاقه مند و بسیار  جدی هستم. انجمن اسلامی نیز عمدتا میانسال به بالا است و امیدوارم آن ها نیز در این زمینه توجه نشان دهند.

عکس: علی سمرقندی

برای مشاهده عکس ها در ابعاد بزرگتر به روی عکس کلیک نمائید

 

 

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx