نسخه موبایل
آبان ۲۱, ۱۳۹۷ 387105 خبر سیاسی گیلان
رئیس دوره ای شورای هماهنگی اصلاح طلبان گیلان در گفت و گو با گیل خبر:

صدور بیانیه برای اتفاقات اخیر انتخاب شهردار رشت آرای لازم را کسب نکرد/ گزینه ما آقای رسایی بود ولی اعضا صدور بیانیه را به صلاح ندانستند

صدور بیانیه شورای هماهنگی اصلاح طلبان گیلان در خصوص اتفاقات اخیر حول انتخاب شهردار رشت و عدم تمکین به نظر این شورا توسط سه عضو اصلاح طلب آرای لازم اعضاء را کسب نکرد.

گیل خبر/ سرویس سیاسی: جمعی از اعضای شورای هماهنگی اصلاح طلبان گیلان به دنبال انتخاب شهردار رشت در شورای شهر درخواست صدور بیانیه ای با رویکرد انتقادی  نسبت به عدم تمکین سه عضو اصلاح طلب شورا را ارائه کردند. در انتخاب اخیر شهردار رشت با وجود این که جمشید رسایی به عنوان گزینه نهائی شورای هماهنگی اصلاح طلبان اعلام شده بود اما این سه عضو اصلاح طلب رای دیگری را به صندوق انداخته بودند. با این حال با رای گیری بین اعضای شورای هماهنگی صدور این بیانیه را به صلاح ندانستند.

بعد از برگزاری این جلسه سهیل سجودی رئیس حزب ندای ایرانیان در گیلان و همچنین مسئول دوره ای شورای هماهنگی اصلاح طلبان در گفت و گو با گیل خبر ابراز داشت: در خصوص این بیانیه جلسه بین اعضا تشکیل شد که طبق آئین نامه نیاز به کسب دو سوم کل اعضا داشت و بعد از رای گیری ۱۳ رای موافق بیانیه و ۱۱ مخالف به دست آمد و ۲ رای نیز به علت حضور نداشتن ممتنع اعلام شد. با این حال چون تنها ۵۰ درصد آرا کسب شد آرای لازم برای صدور بیانیه رسمی ایجاد نشد.

این فعال اصلاح طلب در ادامه اظهار داشت: متاسفانه فضایی که به وجود آمده چه از جانب موافقین و مخالفین فضای تا حدی مسموم بود. هرچند ما هر دو طرف را خیرخواه می دانیم. افرادی از شورای هماهنگی که عضو احزاب نبودند نیز  خیرخواهانه وارد موضوع شدند تا بهترین تصمیم گرفته شود. با این حال تصمیم گیرنده نهایی افرادی هستند که نماینده یک حزب هستند و بیانگر مجموعه خودشان هستند.

سهیل سجودی در ادامه گفت: ادامه روندی که طی خواهیم کرد گام به سمتی خواهد بود که بعد از این شورای هماهنگی مسیر درست تری را در پیش داشته باشد. گزینه صد در صد ما آقای رسایی بود که از بزرگان جریان اصلاح طلبی هستند و از افراد به نام کشوری محسوب می شوند که سرمایه این شهر محسوب می شوند و ما باز هم حمایت خودمان را اعلام می کنیم. ولی به هر صورت صدور بیانیه آرای لازم را کسب نکرد و حدود نصف اعضا صلاح را برای صدور  این بیانیه ندیدند.

رئیس دوره ای شورای هماهنگی اصلاح طلبان گیلان در پایان اظهار داشت: معتقدم فارغ از  مسائل شهرداری شورای هماهنگی باید گام های محکم تری بردارد. چه در امر رو در رویی با رسانه معتقدیم باید مسیر ی جدیدی برداریم. همچنین در مقابل جریان اصولگرایی که آن ها را رقیب خودمان و نه دشمن می دانیم باب جدید باید باز شود و با کمک گرفتن از احزاب بتوانیم باعث سرافرازی مجموعه شهر و استانمان باشیم.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx