نسخه موبایل
آبان ۱۸, ۱۳۹۷ 386701 خبر گزارش تصویری گیلان
از 18 تا 25 آبان؛

«زنگ زدگی» در تماشاخانه رادی رشت+تصاویر

.

گیل خبر / پریسا عموئی: نمایش «زنگ زدگی» به کارگردانی زهرا حامی و مجتبی واشیان از ۱۸ تا ۲۵ آبان ماه در تماشاخانه اکبر رادی رشت ساعت ۱۹ به روی صحنه می رود.

سپهر محمودی ، مینا عنصری ، زهرا حامی ، پوریا مهدوی و مسعود معصومی در این نمایش به ایفای نقش می پردازند .

«زنگ زدگی» روایتی از جاماندگان در گذشته است . آدم هایی که تلخی گذشته آنها را دَمی آسوده نمی گذارد و در جلوی چشمشان رژه می رود . نویسنده سعی کرده است در بطن داستان «زنگ زدگی» معضلات اجتماعی را روایت کند.

مجتبی واشیان نویسنده و کارگردان نمایش در نشست خبری گفت: «زنگ زدگی» درباره زندگی امروز است و کسانی که کار را دیده اند نقاط اشتراکی بین شخصیت های نمایشنامه و زندگی خود پیدا می کنند . نمایشنامه بر اساس مجموعه ای از داستان های امروز و قصه هایی که از گذشته نقل شده به نگارش در آمده است .
وی درباره چگونگی تشکیل این گروه نمایشی توضیح داد: گروه «سرو» در سال ۸۹ در دانشگاه تنکابن تشکیل شد و توانستیم در تهران و جشنواره ها تهران اجراهای زیادی را به روی صحنه ببریم .

همچنین زهرا حامی بازیگر و کارگردان نمایش خاطر نشان کرد : «زنگ زدگی» دو سال پیش در تهران اجرا شد . برای اجرا در رشت تغییرات جزئی داشتیم . این اثر در پنجمین جشنواره تئاتر تهران جزء کارهای برگزیده بود و در ۷ رشته کاندید شد و همچنین جایزه سوم بازیگری مرد را از آن خود کرد.

نیما جهان بین طراح دکور علت انتخاب رنگ آبی خاکستری برای دکور صحنه نمایش را فضای کهنگی و سردی حاکم بر خانه و عدم ارتباط عمیق بین اعضای خانواده بیان کرد .

سپهر محمودی بازیگر نقش «هاتف» در ادامه صحبت های بازیگران نمایش《زنگ زدگی 》 درباره نقش خود گفت :بازی در این نمایش بسیار برای من اهمیت داشت که مسافت زیادی را برای بازی در این نمایش طی کنم و خوشحال هستم که برای اولین بار در رشت اجرا می کنم .
وی افزود : پرسوناژ هاتف آدم رئالی است که به دلیلی گذشته اش را مدام دوره می کند مانند اکثر ما ایرانیان که در گذشته سیر می کنیم و مرده پرست هستیم و در گذشته های دوست داشتنی غوطه ور هستیم . این نمایش ماحصل تمرین ۶ ماهه یک گروه است که امیدوار هستیم مورد پسند قرار بگیرد.

 

عکس: سعید کتمان

 

برای مشاهده عکس ها در ابعاد بزرگتر به روی عکس کلیک نمائید
کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد