نسخه موبایل
آبان ۱۵, ۱۳۹۷ 386606 اقتصادی خبر گیلان
جلسه گزارش عملکرد کارگروه اشتغال در استانداری گیلان:

معاون استاندار: پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در مرحله دوم باید به سمت افزایش طرح های بزرگ و مولد باشد/ انتقاد استاندار گیلان از کندی تغییرات و درخواست از ۴ بانک عامل

.

گیل خبر/ امیر حسین میلانچی: جلسه گزارش عملکرد کارگروه اشتغال به ریاست  استاندار گیلان و  با حضور مدیران کل  و دیگر اعضای کارگروه  در استانداری گیلان برگزار شد.

در مرحله دوم پرداخت تسهیلات اشتغالزایی  ثبت نام جدیدی صورت نمیگیرد/ سیاست های پرداختی در مرحله دوم می بایست به سمت افزایش طرح های بزرگ و مولد باشد
در ابتدای جلسه سید محمد احمدی معاون امور هماهنگی اقتصادی استانداری گیلان به شرایط مرحله اول پرداخت اعتبارات اشتغال زایی پرداخت و گفت: در مجموع ۷۰۰ میلیارد تومان طرح به بانکهای عامل معرفی که از این تعداد تاکنون ۱۸۰ میلیاردتومان پرداخت شده است. وی ادامه داد: اعتبار ابلاغی ۱۹۹ میلیارد تومان بوده که ۱۰ درصد جذب نشده است. همچنین ۳۶ درصد در حوزه خوداشتغالی جذب شده است و بیشترین انحراف خوداشتغالی بالای ۵۰ درصد را شهرهای آستارا و رودبار داشته اند.از این رو ضرورت بازدید میدانی طرح های پرداختی در مرحله دوم بیش از هر زمان دیگری احساس می شود.

 

احمدی ادامه داد: باید طرح ها مورد راستی آزمایی قرار گیرد که این کار در مورد چند شهرستان انجام شد. طرح های روستایی که تسهیلات را دریافت کرده اند اما اجرا نکرده اند، یارانه تسهیلاتشان حذف و به ۱۸ درصد تبدیل می شود.
معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری در ادامه با اشاره به مراحل دوم پرداخت اعتبارات  گفت: در رابطه با مرحله دوم ثبت نام جدیدی صورت نمیگیرد و سامانه کارا بسته شده است و این تا  زمانی که پرداختی های مرحله اول کامل نشود پا بر جاست.  همچنین  سیاست های پرداختی در مرحله دوم می بایست به سمت افزایش طرح های بزرگ و مولد باشد.
وی در انتهای گزارش خود افزود: ۳۷ درصد از پرداختی های مرحله اول در زمره خود اشتغالی قرار داشته است. ما برای هرز نرفتن این اعتبارات و همینطور بازگشت این سرمایه به بازار طرح خوشه شغلی را دست بررسی قرار داده ایم که  این طرح باعث قوی تر شدن طرح های خود اشتغالی نیز می شود.

تغییرات نسبت به جلسه قبل محسوس نیست/
در ادامه دکتر مصطفی سالاری به بررسی گزارش عملکرد ارائه پرداخت و گفت: ما انتظار داشتیم که در این جلسه شاهد گزارش جذب بخش باقی مانده مرحله اول باشیم ولی اینطور نبود. تغییرات نسبت به جلسه قبل محسوس نیست چرا که هنوز ۱۰ درصد اعتبار جذب نشده وجود دارد. این در حالی است  ما نگران این بودیم که در مرحله اول تعداد طرح ها از میزان اعتبارات بیشتر باشد ولی امروز با تعلل در جذب آن ها مواجه هستیم.
استاندار گیلان در ادامه با تایید سخنان جعفرزاده نماینده رشت در رابطه با بازنگری در رسته ها  اظهار داشت: به نظرم تنها از مسیر ارزیابی و نظارت می توان به این موضوع دست یافت. اما تعداد پرونده هایی توسط کارگزار بررسی شده است بسیار کم است.

سالاری خاطرنشان کرد: اینکه در مدت یک ماه تنها ۵۳ مورد مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرد به مثابه تعلل است پس باید این موضوع بهبود پیدا کند. از طرف تاکید می کنم بهبود عملکرد واحد نظارتی مستقیما باعث اصلاح درست رسته ها در ادامه خواهد شد.
در انتها دکتر سالاری گفت: ما قویا خواستار همت بیشتر چهار بانک عامل در حوزه پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی طی ۱۰ روز آینده هستیم.

برای مشاهده عکس ها در ابعاد بزرگتر به روی عکس کلیک نمائید
کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد