نسخه موبایل
آبان ۱۳, ۱۳۹۷ 386385 خبر سیاسی گیلان
با کنایه به ترامپ و روحانی؛

طبع شاعرانگی «دلخوش» بازهم گل کرد

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس، شعار مرگ بر آمریکا را خطاب به سیاست‌گذاران و سیاست‌های ظالمانه آمریکا خواند نه مردم آمریکا.

گیل خبر/  سیدکاظم دلخوش اباتری در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۱۳ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن گرامیداشت روز ۱۳ آبان  که مصادق با تبعید امام خمینی (ره) در سال ۴۳ است، گفت: در آن زمان امام خمینی به دلیل آگاهی بخشی به مردم در خصوص مصوبات ضد مردمی رژیم شاهنشاهی محکوم به تبعید شد و چندین سال بعد نیز در همین روز جمعی از دانش آموزان در اقدامی ضد استبدادی به شهادت رسیدند.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی شهادت دانش آموزان سال ۵۷ و همچنین تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در سال۵۸ را بیانگر خصومت‌های آمریکا علیه کشورمان برشمرد، افزود: چرا که این اقدامات به دلیل این بود که آمریکا از همان ابتدا سفارت خود را به مرکز لانه جاسوسی تبدیل کرده بود.

شعار مرگ بر آمریکا خطاب به سیاست‌گذاران و سیاست‌های آمریکا است

وی ادامه داد: دور جدید تحریم‌ها که به دست نامبارک ترامپ بار دیگر آغاز شده است، نشان می‌دهد که اگر امروز ملت ما شعار مرگ بر آمریکا سر می‌دهند، این شعار خطاب به دولتمردان، سیاست‌گذاران و سیاست‌های ظالمانه آمریکا است و نه خطاب به مردم آمریکا.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز آمریکا با ایجاد فتنه‌های مختلف در منطقه فشار را بر ملت‌های آزاده افزایش می‌دهد و باید ملت‌های مسلمان در برابر این فشارها ایستادگی کنند.

دلخوش با استناد به سخنان مقام معظم رهبری که فرمودند نباید با کشوری که معاهدات بین‌المللی را همچون آب خوردن نقض می‌کند، تفاهم و توافق کرد، افزود: این مسئله در کنار نقض برجام تجربه‌ای برای سال‌های آینده و سیاست خارجی کشور است.

هنوز حوادث تلخ ابتدای انقلاب در اذهان مردم باقی مانده است

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: هنوز حوادث تلخ ابتدای انقلاب را از یاد نبرده‌ایم و به یاد داریم که در آن سال‌های ترورهای متعدد، جنگ تحمیلی علیه ایران و حمایت‌های بی دریغ غرب از کشور عراق چه خسارت‌هایی به کشور ما وارد کرد و هزاران شهید و جانباز نثار انقلاب اسلامی شد.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا با حمایت‌های خود از دولت‌های مستبد منطقه و همچنین قتل خبرنگار جمال خاشقچی سیاست‌های نادرست خود را ادامه می‌دهد با قرائت شعری عنوان کرد:

باید که قوی، مرد میدان باشیم/ گور پدر ترامپ، خندان باشیم

بگذر تو از این کلید و وقت است امروز/ در فکر کلید ضد بحران باشیم

وی در ادامه از مردم درخواست کرد که در ایام انتخابات نسبت به برگزیدن افراد متخصص دقت بیشتری به خرج دهند تا بتوان در این شرایط بحرانی به چنین ملتی با پیشینه غنی فرهنگی و مذهبی خدمت بهتری ارائه کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت دکتر روحانی توسط مقام معظم رهبری به عنوان فرمانده جنگ اقتصادی برگزیده شده و امروز که ترامپ بنا دارد شمشیر را از غلاف بیرون بکشد باید دولت به بحث معیشت مردم توجه بیشتری داشته باشد.

دلخوش با تأکید بر اینکه در چنین شرایطی باید پست‌های مهم و افراد کابینه از شایسته‌ترین نفرات برگزیده شوند با قرائت شعری گفت:

این واژه تدبیر که اعجاز نکرد/ آن مرغ امیدتان که پرواز نکرد

گفتید که قفل ما دست شماست/ فعلا که کلیدتان دری باز نکرد

این نماینده مردم در مجلس دهم  ادامه داد: وزرای پیشنهادی که از مجلس رأی مثبت دریافت کردند باید به رأی خانه ملت احترام بگذارند و پاسخ مثبتی به مردم دهند. اگر وزیری بدون استفاده از نظرات کارشناسی حرفی بزند موجب به هم ریختگی در حوزه اقتصاد خواهد شد، اخیرا یکی از وزرا درباره واگذاری بانک‌ها به بخش خصوصی اظهاراتی داشته که بدون توجه به نظرات کارشناسی در این حوزه است.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی  با تأکید بر اینکه وزرای اقتصادی باید دقت لازم را در حوزه مسائل کاری خود داشته باشند، گفت: امروز حساس‌ترین شرایط در حوزه اقتصاد است و۴ وزیر جدید انتخاب شده در مجلس باید در حوز‌ه‌های خود از کارشناسان و خبرگان بهره گیرند.

خانه ملت

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx