نسخه موبایل
آبان ۱۳, ۱۳۹۷ 386370 اقتصادی خبر
از افزایش حمل بار تا نهاده های دامی؛

چرا قیمت مرغ افزایش پیدا کرد؟

.

گیل خبر/ سرویس اقتصادی: روز گذشته اعلام شد  با آزاد شدن صادرات مرغ، دوباره قیمت این محصول در بازار مصرف افزایش یافت و به مرز هر کیلوگرم ۱۱ هزار تومان رسید.البته مشخص بود با افزایش نرخ نهاده های دامی و همچنین افزایش حمل و نقل قیمت مرغ نیز دستخوش تغییر شود.

پیش از این از ابتدای سال نرخ نهاده های دامی از جمله  ذرت با افزایش ۴۰ درصدی، کنجاله سویا ۷۰ درصد و سایر افزودنی ها ۳۰۰ درصدی در بازار روبرو شد و درنهایت قیمت مرغ در بازار را دستخوش تغییر و تحولاتی قرار داد. گفته می شود قیمت حمل و نقل هم با افزایش فراوانی روبه رو بوده است. به طوری که ماشین کافی برای حمل بار تا مراکز تولید وجود ندارد.

قبل از افزایش قیمت مرغ، رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار تهران گفته بود: انبارهای بندر پر است اما دان به دست مرغدار نمی‌رسد. حواله‌ها را بندر به ما و پشتیبانی امور دام می‌دهد اما کافی نیست و ما مجبور هستیم برای سیر کردن مرغ‌ها غذای دام را از همدیگر قرض کنیم. با این وضع مرغ‌ها گرسنه می‌مانند و تلف خواهند شد.

عدم اختصاص ارز دولتی برای واکسینه کردن، خرید دارو و ویتامین های مورد استفاده نیز ازجمله مواردی است که می توان به افزایش قیمت مرغ اضافه کرد. امری که شاید اگر به طور واقعی محاسبه شود افزایش قیمت فعلی بسیار کمتر از حد انتظار به نظر می رسد.

 

 

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد