نسخه موبایل
مهر ۲۵, ۱۳۹۷ 383845 اجتماعی خبر گیلان
قبل از تزریق آمپول هاری؛

مرگ یک جوان در گیلان بر اثر گازگرفتگی سگ هاری

عدم توجه به توصیه های بهداشتی نگهداری سگهای خانگی، موجب مرگ یک جوان می شود.

گیل خبر/ سرویس اجتماعی:  جوانی اهل روستای حاجی بکنده چندی پیش متوجه می شود که سگ خانگی اش که دارای شناسنامه بوده، دچار بیماری هاری شده است.
وی با مراجعه به دامپزشک و تشخیص بیماری، سه عدد آمپول مخصوص هاری سگ دریافت می کند که یک عدد آن همان روز تزریق و قرار می شود دو آمپول دیگر در زمان بعدی توسط صاحب سگ تزریق شود.
دو روز بعد در حالی که پسر جوان قصد تزریق آمپول را داشت، توسط سگ گاز گرفته می شود، حیوان فردای آن روز می میرد و پسر جوان به تدریج متوجه بیماری پوستی و اختلالات در جسم خود و حالت تهوع می شود که فورا به پزشک مراجعه کرده و متخصصین تشخیص می دهند وی دچار بیماری هاری شده و باید قرنطینه شود.
اما  این جوان یک روز قبل از سالگرد تولد خود در حالی که آثار بیماری در ارتباط با او هویدا بود، جان خود را از دست می دهد.
ضمن عرض تسلیت به خانواده محترم این عزیز ،  از کلیه همشهریان و ساکنین روستاها خواهشمندیم پیرو اطلاعیه ماههای اخیر که از مردم خواسته شده بود به حیوانات خانگی خود، آمپول ضد هاری تزریق کنند ، لطفا این مساله را جدی گرفته تا دیگر شاهد چنین حوادث تلخی نباشیم.
همچنین خاطرنشان می کنیم مدت هاست در برخی روستاها، سگ های ولگرد بسیاری دیده می شود که از ظاهر امر و باتوجه به لکه های پوستی پیداست این حیوانات دچار بیماری بوده و لازم است مسئولان شهرداری و بخشداری و دهیاری ها بمنظور پیشگیری از حوادث مشابه، هرچه زودتر اقدامات لازم را صورت دهند.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx