نسخه موبایل
مهر ۲۰, ۱۳۹۷ 383245 خبر سیاسی گیلان
امام جمعه رشت:

برخی‌ها که دارای تریبون هستند ما را موعظه می‌کنند که تقوا داشته باشیم/ ما سربازان رهبری هستیم/ رهبری به‌جای اینکه نگاه جهانی داشته باشد، روی مسائلی که وظیفه قواست وقت می‌گذارند

امام‌جمعه رشت با بیان اینکه برخی تصمیم‌ها بوی غربی می‌دهد گفت: نمی‌توان پذیرفت که ایران برای روابط مالی مانند یدک‌کش به دنبالشان این کشورهای ظالم بدود.

گیل خبر/ آیت‌الله رسول فلاحتی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر رشت با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب در جمع گردان‌های عاشورا اظهار کرد: رهبر انقلاب  فرمودند که اگر بخواهیم جامعه‌ای تمدن ساز داشته باشیم باید به حضور و وجود دشمن باور داشته و اعتمادبه‌نفس، عزم بر ایستادگی، شناخت ابزار دشمن و فهم درست از واقعیت‌های ایران و جهان را در دستور کار قرار دهیم.

وی با اشاره به اعتمادبه‌نفس و عزم بر ایستادگی ایران اسلامی گفت: باروی کار آمدن دولت تدبیر و امید باهدف رفع بحران ملت و جامعه اقدام به مذاکره شد چراکه می‌پنداشتند بزرگ‌ترین مسئله ایران هسته‌ای است زیرا دشمنان برمبنای آن، اقدام به تحریم کردند.

امام‌جمعه رشت با اذعان به ایستادگی‌های ایران در دولت پیشین  در مقابل تحریم‌های هسته‌ای بیان کرد: مقاومت اثرات بیشتری داشت ازاین‌رو، پس از روی کار آمدن دولت جدید و باوجود عدم خوش‌بینی رهبر انقلاب مذاکره صورت گرفت و تحریم‌ها کماکان باقی ماند.

فلاحتی با تأکید بر فرمایش رهبر انقلاب مبنی بر اینکه اگر بناست ایران در مذاکره عقب‌نشینی کرده و خسارت ببیند باید به همان میزان تحریم‌ها برداشته شود بیان کرد: عمده‌ترین تحریم‌ها، تحریم‌های بانکی جهانی بوده تا در این توافق تحریم‌ها برداشته شود اما از سال‌های بسیار دور شاهد خیانت آمریکایی‌ها بوده و هستیم.

وی با بیان اینکه اگر باوجود خیانت‌های مکرر آمریکا نسبت به ایران برخی‌ها در داخل باز به او اعتماد داشته باشند باید بگوییم که سرخود را مانند کبک زیر برف کرده‌اند تصریح کرد: پس از توافق و عدم نتیجه مقرر، در بین مردم گفتند که ما با این توافق، جنگ‌های سنگین را از سر ملت ایران برداشتیم درصورتی‌که هیچ کشوری توان حمله نظامی به ایران اسلامی را ندارد بنابراین؛ همه تحریم‌ها با برنامه بر ایران اعمال شد.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به فرمایشات رهبرانقلاب مبنی بر عدم مذاکره با دشمن بیان کرد: رهبر انقلاب از عمق قدرت‌های دنیای سلطه که از درون در حال متلاشی شدن هستند واقف بوده‌ بنابراین اینکه رهبر انقلاب فرمودند مذاکره نخواهیم کرد این‌یک دستور حاکمیتی است که همه باید به آن تمکین کنند.

فلاحتی با اشاره به‌قراردادهای FATF و CFT گفت: وزیر خارجه در جمع نمایندگان مجلس گفتند که اگر شما تصویب هم کنید چیزی حل نمی‌شود بنابراین چگونه نمایندگان مجلس به موضوعی که نتیجه‌ای در پی ندارد رأی دادند! مجلسی‌ها باید حرف‌های این مردم زجرکشیده را بشنوند و به آن عمل کنند.

وی با تأکید بر اینکه ایران اسلامی در موضوعات مختلف آمریکایی‌های بزدل و تا بن دندان مسلح را ذلیل کرده  افزود: چگونه می‌توان پذیرفت که ایران برای روابط مالی مانند یدک‌کش به دنبالشان این کشورهای ظالم بدود.

امام‌جمعه رشت با اشاره به نگاه خوب و دوراندیشانه شورای نگهبان اظهار کرد: مجلسی‌ها نباید بدون نگرش سیاسی به جریان‌های کلان نگاه کنند لذا رهبر معظم انقلاب به‌درستی فرمودند که برخی تصمیم‌ها بوی غربی می‌دهد.

فلاحتی با اذعان به اینکه خانواده‌های شهدا فرزندان خود را تقدیم امنیت کردند تا وکلای ملت قاطعانه در برابر دنیا ایستادگی کنند تصریح کرد: مگر نه این است که به منابع مهم طبیعی دسترسی داشته و در بعد علمی نیز مدعی هستیم، امروز ایران اسلامی رتبه ۱۵ را در علوم انسانی جهان و رتبه نخست علوم انسانی را در کشورهای اسلامی از آن خودکرده است.

وی با اشاره به دیدار سران سه قوه با رهبر انقلاب افزود: حال باید کار به‌جایی برسد که نمایندگان سه قوا از رهبر انقلاب کمک بگیرند، درصورتی‌که وظیفه قوای سه‌گانه رفع مشکلات مردم است و رهبری به‌جای اینکه نگاه جهانی داشته باشد، روی مسائلی که وظیفه قواست وقت می‌گذارند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به سخن برخی از افرادی که رفع مشکلات را در تعامل با غرب می‌دانند بیان کرد: برخی‌ها که دارای تریبون هستند ما را موعظه می‌کنند که تقوا داشته باشیم، عجیب است ما که سرباز رهبر هستیم بی‌تقواییم برخی‌ها که به سیاست‌های سلطه گرانه سلطه گران باور دارند باتقوا هستند.

فلاحتی با تأکید بر آگاهی بخشی مردم از تصمیمات دولت گفت: ما سربازان رهبری هستیم و باید نکات را به مردم اطلاع‌رسانی کنیم چراکه اگر مردم ندانند خیانت است ازاین‌رو، باید گفت، مردم ما نیازمند همه تلاش‌های دلسوزانه مسئولان هستند تا مشکلات آن‌ها با تکیه به توان داخل برطرف شود.

فارس

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد