نسخه موبایل
حاشیه های دومین روز برنامه های کاندیداهای شهرداری رشت؛

از تسلط موسوی تا احساسات نیک فهم/ شیرزاد درخواستش از عبداللهی را «تکرار» کرد/تماس حاجی پور با فرماندار/ زاهد: اراده ما تغییری نمی کند

.

گیل خبر/ پنجاه و نهمین جلسه شورای شهر رشت برای بررسی گزینه های باقیمانده تصدی گری شهرداری رشت برگزار شد.

گزارش جلسه 

گزارش لغو جلسه انتخاب شهردار 

 

حاشیه های جلسه را در زیر می خوانید:

 

این جلسه با یک ساعت و نیم تاخیر و به ریاست رضا رسولی نائب رئیس شورا آغاز شد. امیر حسین علوی بعد از بررسی برنامه های سینا مقدادی و سید مسعود موسوی در صحن حاضر شد و ریاست شورا را بر عهده گرفت.

 

سینا مقدادی

سینا مقدادی عضو هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان گیلان اولین کاندیدایی بود که برنامه های خود را ارائه داد. وی قبل از زمان تعیین شده نیم ساعته صحبت های خود را به اتمام رساند.

جلسه پرسش و پاسخ او هم در کوتاهترین زمان ممکن به پایان رسید.

انتقادات بهراد ذاکری از کارخانه زباله سوز و خطرات آن  در حاشیه پرسش از سینا مقدادی با واکنش محمد حسن عاقل منش روبه رو شد. عاقل منش درخواست کرد مستندات خطرات کارخانه زباله سوز گفته شود تا بهتر تصمیم گیری شود.

محمد حسن علیپور عضو شورا در ادامه نطق های هیجانی خود اعلام کرد:  سیاسی بازی در انتخاب شهردار حرف اول را میزند و بعد اعلام کرد که به دهن شورا گل می مالم.

 

مسعود موسوی 

مسعود موسوی دیگر عضو هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان گیلان و از مدرسین دانشگاه دومین گزینه ای بود که برنامه های خود را ارائه داد.

موسوی در ارائه برنامه های خود مسلط  و به مانند یک استاد دانشگاه در کلاس درس برنامه های خود را ارائه داد. امری که از دیگر کاندیداها کمتر مشاهده شد.

رضا رسولی در حاشیه پرسش و پاسخ از موسوی اشاره کرد که وی به پیشنهاد حامد عبداللهی به عنوان مشاور کمیسیون عمران معرفی شده است.

حاجی پور از موسوی درخواست کرد که بگوید اگر شهردار نشود حاضر به همکاری با شورا است یا خیر که موسوی اعلام کرد این بستگی به خواست و اراده شورای شهر دارد که حدود اختیارات وی را مشخص کند.

موسوی هرچقدر در بحث کلیات  مدیریت شهری آگاه و مطلع به نظر می رسید هیچ علاقه ای برای ورود به حاشیه های شهری نداشت.

 

بهزاد نیک فهم

بهزاد نیک فهم معاون دانشگاه صومعه سرا  و مدرس دانشگاه سومین گزینه ای بود که برنامه های خود را ارائه داد.

حضور وحید احمدی آرا  یکی از فعالین رسانه ای و فرهنگی شاخص استان هنگام سخنان نیک فهم  از نکاتی که مورد توجه حضار قرار گرفت.

بهزاد نیک فهم در درجه اول سعی کرد با جملات احساسی عشق و علاقه خود به شهر رشت را نشان دهد که این مورد بیشتر از دیگر کاندیداها خودش را نشان داد.

بهراد ذاکری که گفته می شود از حامیان بهزاد نیک فهم است از او درخواست کرد که بابت مطالباتش از شهرداری صحبت کند که آیا دریافت آن را در اولولیت قرار می دهد یا خیر که نیک فهم اعلام کرد با روندی که پیش گرفته در صورت شهردار شدن نیز  آن پول تا دوسال دیگر هم  به دست او نخواهید رسید.

فاطمه شیرزاد در روز دوم نیز درخواست خود را برای انصراف حامد عبداللهی از کاندیداتوری تکرار کرد و اعلام کرد که در جایگاه فعلی بیشتر به او نیازمندیم.

 

بعد از ارائه برنامه ها

به دنبال پایان ارائه برنامه های کاندیداها، امیر حسین علوی ده دقیقه وقت تنفس اعلام کرد. شش گزینه ای که قصد خروج نداشتند به محض خروج دیگر اعضا پیش بینی کردند که آن ها بر نمی گردند.

فرهام زاهد در اعتراض به ترک جلسه اعضای شورا اعلام کرد: اراده ما تغییری نمیکند و ما تصمیم خود را گرفته ایم.

احمد رمضانپور نیز گفت: ما از همان ابتدا اعلام کردیم گزینه ای نداریم و از بین گزینه های موجود خودتان یک نفر را انتخاب میکنیم.

چند دقیقه بعد از وقت تنقس، امیرحسین علوی از عدم حضور ۴ عضو دیگر شورا خبر داد و اعلام کرد به هیچ سوال دیگری پاسخ نمی دهم.

بعد از خروج علوی از شورا، اسماعیل حاجی پور در تماس با فرماندار رشت درخواست کرد که اداره جلسات شورا با این تصمیم دیگر اعضا تعیین تکلیف شود.

 

 

 

 

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx