نسخه موبایل
شهریور ۲۰, ۱۳۹۷ 378459 اجتماعی خبر سیاسی ویژه ها

هشدار آمریکا به شرکت‌های هواپیمایی: از فراز آسمان ایران عبور نکنید

اداره هوانوردی آمریکا در اقدامی ضد ایرانی، به خطوط هوایی مسافری نسبت به عبور هواپیماها از فراز آسمان ایران هشدار داد.

گیل خبر/ ایالات متحده آمریکا در یک اقدام ضدایرانی دیگر، به خطوط هوایی مسافربری درباره عبور هواپیماهایشان از فراز آسمان ایران هشدار داد. اداره هوانوردی آمریکا در توجیه هشدار خود به ماجرای ادعایی رهگیری یک فروند هواپیمای مسافربری آمریکایی از سوی جت‌های جنگنده در دسامبر ۲۰۱۷ (تابستان سال گذشته) اشاره کرده است؛ هرچند به نام و مشخصات هواپیما و شرکت هواپیمایی آمریکایی هیچ اشاره‌ای نکرده است.

در دستورالعمل به‌روز رسانی‌شده اداره هوانوردی فدرال آمریکا که یکشنبه منتشر شد، به فعالیت‌های نظامی منشأ گرفته یا عبور کننده از فراز آسمان ایران که مرتبط با نزاع در سوریه است نیز اشاره شده است.

به نوشته رویترز، گروه «دفتر خدمات پروازی»‌ که ارائه‌کننده اطلاعات مرتبط با ایمنی فضای آسمان‌ها برای خطوط هوایی مسافربری است، در واکنش به این هشدار اعلام کرده است که «هرچند باز شدن دوباره فضای آسمان عراق در نوامبر سال گذشته گزینه‌های مسیر بیشتری را فراهم کرد … اما هیچ مسیر عالی در منطقه وجود ندارد، و اپراتورها باید بین عراق و ایران یکی را برگزینند.»

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx