نسخه موبایل
شهریور ۲۰, ۱۳۹۷ 378456 اقتصادی خبر گیلان
معاون وزير راه و شهرسازی خبر داد:

اختصاص ۴ هزار میلیارد ریالی سازمان برنامه و بودجه برای تکمیل آزادراه قزوین- رشت

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: سازمان برنامه و بودجه کشور با اختصاص ۴ هزار میلیارد ریال اعتبار به منظور تکمیل ۸٫۵ کیلومتر باقی مانده آزاد راه قزوین- رشت موافقت کرد.

گیل خبر/ خیراله خادمی از موافقت سازمان برنامه و بودجه کشور برای اختصاص ۴ هزار میلیارد ریال اعتبار برای اتمام آزادراه قزوین- رشت خبر داد و گفت:‌ این اعتبار به منظور تکمیل ۸٫۵ کیلومتر باند رفت پروژه، حدفاصل شهر منجیل تا رودبار در نظر گرفته شده است.
معاون وزیر راه وشهرسازی توضیح داد: این محدوده دارای ابنیه فنی سنگین از جمله پل و تونل‌های بزرگ است که علاوه بر صعوبت اجرا از نظر هزینه‌های اجرایی نیز قابل توجه است.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه با تاکید بر صعوبت اجرای عملیات در محدوده شهرهای رودبار و منجیل ادامه داد: این پروژه در سه فاز اجرایی شده است که فاز اول به طول ۱۲۷ کیلومتر هم‌اکنون زیرعبور ترافیک قرار دارد، فاز دوم نیز به طول ۳٫۲ کیلومتر به عنوان کنارگذر شهر منجیل برای رفع مشکل گلوگاهی تونل‌های قدیم منجیل با چهارخطه شدن محور موجود زیر عبور قرار دارد.
خادمی افزود: اجرای ۸٫۵ کیلومتر انتهایی آزادراه قزوین- رشت به عنوان فاز سوم در دستور کار قرار گرفت تا با ایجاد فرصت کسب و کار برای مردم شهر رودبار با احداث یک باند رفت از قزوین به رشت و عبور از شهر رودبار از سمت رشت به قزوین اجرایی شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مطالعات دقیق بخش انتهایی پروژه تاکید کرد: تلاش شده است تا با رعایت مسائل و نکات زیست محیطی حداقل خسارت تخریبی به محیط زیست و منابع طبیعی وارد شود.
وی رفع گره‌های ترافیکی محورهای مواصلاتی منتهی به استان گیلان را در دستور کار وزارت راه وشهرسازی دانست و افزود: هم‌اکنون مطالعات آزادراه امام‌ زاده هاشم- بندر انزلی و امام‌ زاده هاشم- چابکسر تکمیل شده و در مرحله جذب سرمایه‌گذار است.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx