نسخه موبایل
شهریور ۲۰, ۱۳۹۷ 378432 خبر سیاسی

برگزاری بزرگترین رزمایش نظامی روسیه از زمان جنگ سرد

روسیه قرار است فردا بزرگترین رزمایش نظامی خود را با حضور ۳۰۰ هزار سرباز و ۳۶ هزار خودروی نظامی در سیبری برگزار کند.

گیل خبر/ روسیه قرار است فردا (سه شنبه) بزرگترین رزمایش نظامی خود را با حضور ۳۰۰ هزار سرباز و در کنار نیروهای ارتش چین و مغولستان برگزار کند. این رزمایش نظامی یک هفته ای با نام «وستوک۲۰۱۸» –که بزرگترین رزمایش روسیه از زمان جنگ سرد محسوب می شود– قرار است ۱۱ سپتامبر (فردا) در سیبری آغاز شود.

روسیه این رزمایش بزرگ را تا حدودی شبیه به رزمایش سال ۱۹۸۱ توصیف کرده است که بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار سرباز در آن حضور داشتند. نام رزمایش آن سال «زاپاد ۸۱» بود که بزرگترین رزمایش نظامی عصر شوروی محسوب می شد.

سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه اعلام کرد: این رزمایش حتی از رزمایش آن سال هم بزرگتر خواهد بود؛ زیرا ۳۰۰ هزار سرباز، ۳۶ هزار خودروی نظامی، ۱۰۰۰ بالگرد و ۸۰ جنگنده در این رزمایش شرکت می کنند.

گزارشها حاکی از آن است که در رزمایش «وستوک ۲۰۱۴» روسیه هم ۱۵۵ هزار سرباز حضور داشتند. قرار است «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه هم پس از پایان نشست اقتصادی در «ولادی وستوک» –که شی جین پینگ، رئیس جمهور چین در آن حضور خواهد داشت– در رزمایش فردا شرکت کند.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: رزمایش وستوک ۲۰۱۸ به هیچ عنوان امنیت کشورهای عضو ناتو را به خطر نمی اندازد و هیچ دلیلی برای نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

این رزمایش نظامی در حالی برگزار می شود که تنشها میان مسکو و غرب به شدت تشدید شده است. روابط میان این دو کشور از سال ۲۰۱۴ به دنبال الحاق کریمه به خاک روسیه و همچنین تشدید درگیری ها در شرق اوکراین به سردی گراییده است.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx