نسخه موبایل
شهریور ۱۹, ۱۳۹۷ 378311 اجتماعی خبر گیلان
جلسه 54 شورای شهر رشت؛

یک ساعت تاخیر، ۴۵ دقیقه جلسه بدون بررسی انتخاب شهردار/ سبلان خودرو زیر قرارداد با شهرداری زد+حواشی

پنجاه و چهارمین جلسه شورای شهر رشت در صحن این شورا برگزار شد.

گیل خبر/ سرویس شهری: در این جلسه که به ریاست امیر حسین علوی برگزار شد، رئیس شورا با گرامیداشت ایام هفته ، با اشاره به آغاز دهه محرم ابراز داشت: امیدواریم رهروی خوبی در راه سید الشهدا و یاران باوفایش باشیم.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات اعضای  شورا در  روزهای تعطیلی جلسات گفت:در روزهای  اخیر با تلاش اعضای شورا و نمایندگان مجلس قرارداد مطالعاتی فاز یک تراموای رشت امضاء شد و امیدواریم در یک بازه زمانی چهارماهه بتوانیم بخش اعظم این مطالعات را اماده کنیم و طرح جامع ترافیک رشت  بتواند مصوب شود و در بودجه سال آینده کشور  مشاهده کنیم. وی ادامه داد: بحث تالاب عینک نیز در روزهای اخیر مورد پیگیری قرار گرفت. ما مجموعه شهر واستان نتوانستیم مشکل تالاب عینک را حل کنیم و هربار ماجرایی برای آن پیش آمده که بلا استفاده بماند و امیدواریم در آینده برای آن برنامه ریزی مناسب داشته باشیم و در این رابطه امیدواریم با کمک  استاندار محترم  به نحو شایسته ای توسط سرمایه گذار بحث تالاب عینک حل شود.

رئیس شورا همچنین به بحث پیگیری فاضلاب شهری و همچنین تلاش برای پیگیری هزینه کرد مجتمع تجاری گلسار در روزهای اخیر اشاره کرد. وی در پایان سخنان خود گفت: امیدواریم قبل از پایان دوره سرپرستی آقای بهارمست به انتخاب شهردار برسیم که فردا عقب ماندگی به پای شورای شهر نوشته نشود.

 

 

خرید   اتوبوس از شرکت زرین خودرو به قیمت هر واحد ۶۰۰ میلیون تومان

به دنبال انصراف شرکت سبلان خودرو در تحویل اتوبوسهای درون شهری، خرید اتوبوس از یک شرکت دیگر مورد بررسی قرار گرفت.

در این لایحه آمده است:  عدم توانایی شرکت سبلان خودرو در تحویل اتوبوس درون شهری  باتوجه به افزایش فاحش قیمت خودرو و گذشت بیش از ۴ ماه از مهلت قرارداد، لایحه  تقاضای انتقال اتوبوس  از سبلان خودرو به زرین خودرو  با امکان تحویل فوری از سوی شهرداری به شورا ارائه شد.

تامین هفتاد دستگاه اتوبوس برای مدت بهره برداری ۱۰ ساله، یارانه حداقل ۶ میلیون تومان ، مالکیت بعد از دوران بهره برداری متعلق به سرمایه گذار از جمله دلایل پیشنهادی این لایحه بود.

پیمان پارسا رئیس سازمان حمل و نقل و بار مسافر شهرداری رشت برای ارائه توضیحات درباره این لایحه در صحن حاضر شد. وی در این رابطه گفت: از نظر تعداد همان تعداد اتوبوسهای سبلان خودرو را در نظر داریم .همچنین  از نظر قیمت نیز ۵۰ درصد مبالغ روز  برای آن در نظر گرفته شده است. در این رابطه اقامه دعوی با شرکت سبلان خودرو نیز در این لایحه پیش بینی شده است.

وی در ادامه گفت: با توجه به نامه اتحادیه که تا پایان شهریور ماه به ما مهلت داده بود ما فرصت زیادی نداریم و برای همین لایحه به صورت دو فوریت ارائه شد.

این لایحه با رای اعضای شورا تصویب شد.

 

حواشی:

این جلسه که با یک ساعت تاخیر آغاز شد و  در ۴۵ دقیقه به پایان رسید که می توان از آن به عنوان کوتاهترین جلسه روتین شورای شهر در سالهای اخیر نام برد.

از آن جا که در زمان تعطیلات تابستانی شورا، جلسات کمیسیون نیز برگزار نشد تنها یک لایحه دو فوریتی مورد بررسی قرار گرفت.

حامد عبداللهی و محمد حسن عاقل منش غائبین این جلسه بودند.

همچنان خبری از برنامه بررسی انتخاب شهردار در شورا  نیست. این در حالی است که شورا به تازگی تعطیلات تابستانی خود را نیز پشت سر گذاشته است. گفتنی است قبل از انتخاب هیات رئیسه هفت عضو شورا  طی نامه به رئیس شورا برای بررسی هرچه سریعتر انتخاب شهردار طی مدت یک هفته اعلام آمادگی کردند. نامه ای که به نظر می رسد بازدهیش برای قبل از انتخابات هیات رئیسه بود.

این جلسه هیچ ناطق پیش از دستوری نداشت. تنها نام اسماعیل حاجی پور توسط منشی شورا به عنوان ناطق  قرائت شد که وی متعجبانه اعلام کرد که برای نطق پیش از دستور ثبت نام نکرده است. فاطمه شیرزاد از اعضای شورا خواست که برای نطق پیش از دستور مراحل قانونی آن را طی کنند. با این حال کسی متوجه نشد که منظور وی چه کسی است.

 

 

 

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد