نسخه موبایل
مرداد ۳۰, ۱۳۹۷ 374925 خبر فرهنگی گزارش تصویری گیلان
در شهر جشنواره ها؛

آغاز نهمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان+گزارش تصویری

.

اختصاصی گیل خبر/ پریسا عموئی: صبح روز دوشنبه ۲۹ مرداد نهمین دوره از جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان در پارک بعثت این شهر افتتاح شد.

 

پارک بعثت(خانه روستایی)، پارک رفتگر، محوطه اداره ارشاد ، بوستان هنر، پیاده راه کوچه برق وباغ نارنج محل های اجرای نمایش های نهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان هستند.

بعد از ظهر مرغی، حاجت، عرش تا فرش، مردم چه میبینند، تنها تو میدانی چرا داد میزنم نمایش هایی بود که در روز اول نمایش داده شد.

نگار نادری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لاهیجان در گفتگو با گیل خبر درباره نهمین دوره جشنواره تئاترخیابانی شهروند لاهیجان توضیح داد: ۲۲ نمایش در دو بخش اصلی و کودک به رقابت می پردازند که از این میان ۵ نمایش مربوط به بخش کودک می باشد و بوستان هنر محل اجرا دائمی تئاترهای این بخش در طول جشنواره است.

وی افزود :به نظر افراد ستاد جشنواره موضوعات حمایت از کالای ایرانی ، محیط زیست ، فرهنگ آپارتمان نشینی ، رعایت حقوق شهروندی و آسیب های اجتماعی جز الویت های این دوره از جشنواره محسوب می شدند و هدف تئاتر خیابانی شهروند نیز ایجاد فرهنگ و آموزش موضوعات ذکر شده است.
نادری ادامه داد : خوشبختانه این جشنواره در دوره های پیشین از سوی مردم شهر به خوبی مورد استقبال قرار گرفت . این جشنواره از روز دوشنبه به مدت سه روز از ساعت ۶:۳۰ الی ۱۰ شب (به جز وقت شرعی اذان ) به طور متوالی در هفت نقطه شهر اجرا می شود.

رئیس اداره ارشاد لاهیجان در خاتمه گفت : نادر برهانی مرند ، جواد عزتی و کوروش نریمانی از داوران این دوره جشنواره هستند . اختتامیه جشنواره نیز صبح روز اول شهریور برگزار خواهد شد .

همچنین مسعود کاظمی دبیر نهمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان درباره نحوه گزینش آثار شرکت کننده در جشنواره توضیح داد: شهر لاهیجان با توجه به قدمت تاریخی همیشه میزبان بهترین ها بوده ؛ در این دوره از جشنواره نیز بالغ بر ۱۷۸ اثر به دبیرخانه رسید که پس از بازبینی های صورت گرفته توسط داوران محترم با توجه به کیفیت متن از باب خدماتی و سنین متفاوت در نهایت ۲۲ اثر برای اجرای جشنواره انتخاب شد . همچنین دومین سال است که آثار بخش کودک در جشنواره حضور دارند .

لازم به ذکر است چند وقتی برنامه های فرهنگی و هنری لاهیجان در سطح کشور مورد توجه قرار می گیرند ، از تماشای دسته جمعی بازی های جام جهانی در حاشیه استخر تا رنگ آمیزی و نقاشی های پست های برق خیابان های لاهیجان .

شهردار لاهیجان نیز در پاسخ به برنامه های فرهنگی آینده و در حال اجرا لاهیجان به گیل خبر توضیح داد : در بدو ورود به شهرداری شهرستان لاهیجان ، برنامه های خود را تقدیم اعضای محترم شورای اسلامی لاهیجان کردم و اعتقاد دارم لاهیجان شهر جشنواره ها است و با توجه به غنای فرهنگی خوب می تواند میزبان برنامه های متفاوت فرهنگی باشد . تاکنون جشنواره های آدم برفی ، بادبادک ها ، فستیوال های خانوادگی، جشنواره های محلی در این شهر اجرا شده است و همچنین طرحی به نام 《هشت محل ، هشت بهشت 》 در حال اجرا است که تلاش داریم شهروندلان لاهیجانی را به صورت محل به محل با موضوعات فرهنگی و ورزشی درگیر کنیم ، امیدوارم این اتفاق ها باعث رونق و پویایی اقتصادی در بین مردم شود.

عکس: هنگامه جعفری پرست

 

برای مشاهده عکس ها در ابعاد بزرگتر به روی عکس کلیک نمائید
کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد