نسخه موبایل
مرداد ۲۷, ۱۳۹۷ 374376 خبر سیاسی گیلان
تاثیرات انتقاد از اکثریت شورا؛

چرا عاقل منش رئیس شورای شهر رشت نشد؟

.

گیل خبر/ سرویس شهری: در انتهای جلسه انتخابات هیات رئیسه شورای شهر رشت، امیرحسین علوی بعد از انتخاب دوباره به عنوان رئیس تشکر ویژه ای از محمد حسن عاقل منش رئیس کمیسیون فرهنگی شورا کرد. تقدیری که می تواند نشان دهنده تلاش عاقل منش برای کسب کرسی ریاست علوی بر شورا باشد. آن هم در حالی که تا پیش از این از عاقل منش به عنوان جدی ترین گزینه ریاست شورا نام برده می شد که می تواند آرای اکثریت را کسب کند و با توجه به روحیه کدخدامنشی و وحدت آفرین وی این مساله چندان دور از دسترس نبود.

عاقل منش می توانست روز پنجشنبه با حداقل همان هفت رای بر کرسی ریاست بنشیند. اما به نظر می رسد تحولات اخیر فضای متفاوتی را ایجاد کرد که او را از دایره شانس بالای ریاست دور کرد. به نظر می رسد اقدام بعضی منتسبان به رئیس کمیسیون فرهنگی شورا با محوریت یک سایت خبری نزدیک به او در انتقادات فزاینده از اکثریت فعلی اعضای شورا او را از این مقام دور کرد. هرچند این سایت خبری پیش از این انتقادات و عبارات تندی نسبت به عاقل منش و حتی پسرش مطرح کرده بود اما در فضای کنونی شاهد اتحاد عملی بین آن ها بودیم که سبب شد عاقل منش را از اعضای شورا کمی دور نماید تا نتواند تجربه ریاست دائمی دوره دوم شورا را تکرار کند.

با این حال به نظر می رسد تلاش عاقل منش برای نزدیکی دوباره به جریان اکثریت او را دوباره به یک نیروی تاثیرگذار تبدیل کرد که می تواند به عنوان پیر همیشه پیروز لقب بگیرد. شاید برای طیف اکثریت بهتر باشد که از این نیروی باتجربه و عاقل خود استفاده کنند و بیشتر در کنار خود قرار دهند. امری که می تواند او را برای یک سال دیگر در ریاست کمیسیون فرهنگی شورا ابقا نماید.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد