نسخه موبایل
مرداد ۲۴, ۱۳۹۷ 374053 خبر سیاسی گیلان
توسط عضو شورای شهر رشت؛

جزئیاتی از علت تاخیر در انتخاب هیات رئیسه شورای شهر رشت/ درخواست شورای هماهنگی اصلاح طلبان از بهراد ذاکری چه بود؟

.

گیل خبر/ دکتر بهراد ذاکری عضو شورای شهر رشت طی پستی اینستاگرامی جزئیاتی از دلایل تاخیر در انتخاب هیات رئیسه شورا را اعلام کرد. وی همچنین از  شروط شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب گیلان برای تمکین به نظر اکثریت لیست امید شورا انتقاد کرد.

در این پست آمده است:

اول: دلیل تاخیر در برگزاری جلسه ه.یات رئیسه شورا تا کنون، ارتباط مستقیم آن با بحث انتخاب شهردار بوده است.
دوم: تا این لحظه هیچ طرح و برنامه ای جهت تصدی عناوین ذکر شده ندیده ام.طبق مشاهدات و شنیده های من تنها لابی های شخصی و ارتباطات مبنای مذاکرات انجام شده بوده است.
سوم: در دو نشست جمعی به دعوت مجمع یاران انقلاب و شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب شرکت کرده ام. در نشست مجمع یاران انقلاب هیچ گونه فشار و درخواستی جهت سوق دهی به سوی هیچ فردی چه جهت ریاست شورا و چه شهردار رشت وجود نداشت.
در نشست اصلاح طلبان اما من را مکلف به شرکت در جلسه چهار نفره با حضور سه نفر لیست امید و قبول نظر اکثریت، تشخیص دادند، که من عرض کردم هیچ جبری از سوی هیچ شخص یا گروهی را نمی پذیرم و این را مغایر اندیشه اصلاح طلبی و حق استقلال رای و اندیشه افراد میدانم.
چهارم: به عنوان عضو لیست امید خود را موظف به دفاع از اندیشه اصلاح طلبی و طرح ها و لایحه های ارائه شده جهت توسعه شهر رشت از سوی خاستگاه فکری خود دانسته و می دانم.
پنجم:هیچ یک از کنش های شورای پنجم سیاسی نیست و سعی در القای تقابل اصلاح طلبی و اصولگرایی تنها خیانت به شورا،شهرداری و مردم است.
ششم: نه به دنبال سمت خاصی در هیات رئیسه و نه به دنبال ریاست بر کمسیونی به هر بهایی هستم و هر گونه لابی یا مذاکره شخصی را مذموم میدانم و احتیاجی به آن ندارم.
بنابر سوگندی که در محضر مردم یاد کرده ام سعی می کنم تصمیمات خودم را به دور از در نظر گرفتن نتیجه و تنها بر اساس وجدانم بگیرم.مسلما من مصون از اشتباه نبوده و نیستم، اما سعی خود را برای بهترین انتخاب و درمیان گذاشتن شفاف آن با مردم خواهم کرد.

درد و رنج تازیانه چند روزی بیش نیست
راز دار خلق اگر باشی، همیشه زنده‌ای

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد