نسخه موبایل
مرداد ۲۳, ۱۳۹۷ 373869 اجتماعی خبر شهرداری گیلان
کلاف سردرگم انتخابات هیات رئیسه شورای شهر رشت؛

از گلایه فرماندار تا خطر عزل هیات رئیسه سال اول

.

گیل خبر/ سرویس شهری: در حالی که تقریبا همه شوراهای شهرهای مختلف گیلان طبق بخشنامه ای که وزارت کشور صادر کرده تا ۲۳ مرداد هیات رئیسه خودشان را انتخاب کردند، اما رشت به عنوان مهم ترین شورای شهر استان همچنان جلسه انتخابات خود را برگزار نکرده است و حتی جلسه عادی معمول روز دوشنبه نیز برگزار نشده است.
شنیده می شود معادلات پیچیده انتخاب رئیس، منجر به تغییرات مختلف در چینش آرای اعضاء شده است و همین کلاف سردرگمی را ایجاد کرده که تا دقیقه نود نیز نمی توان به احتمال قریب به یقین از ترکیب نهایی رسید.
برخلاف سال گذشته که ائتلاف خارج از لیست امید خیلی سریع به تفاهمی مشترک دست یافت در سال دوم با ورود سه عضو لیست امید به بازی دیگر اعضاء و تلاش برای ائتلافی مشترک، به یک بازی شطرنج عجیب تبدیل شده که احتمال پیروزی هرکس از آن متصور می شود.
با این حال عدم برگزاری انتخابات هیات رئیسه با انتقادات مدیران دولتی همراه بوده است. سید محمد احمدی فرماندار رشت در گفت گو با گیل خبر با ابراز گلایه نسبت به عدم برگزاری جلسه در روز دوشنبه ابرازداشت: انتظار داشتیم طبق قانون جلسه برگزارشود که به روز چهارشنبه موکول شده است. ولی امیدواریم دیگر بیشتر از این تاخیر صورت نگیرد و روال کار تا انتخاب هیات رئیسه و در نهایت شهردار با آرامش برگزار شود.
گفتنی است در صورت عدم برگزاری انتخابات هیات رئیسه در موعد مقرر هیات رئیسه سال اول عزل و فرماندار ریاست جلسات را بر عهده خواهد گرفت و زمان جلسات بر عهده وی خواهد بود. امری که در سال چهارم دوره چهارم شورا نیز تکرار شد و در نهایت بعد چند جلسه آبستراکسیون و تعطیلی مسعود کاظمی به ریاست شورا رسید.
گفتنی است در دوره چهارم شورا شهر رشت چهار رئیس شورای متفاوت را دید و احتمال داردکه در این دوره نیز تکرار شود. عدم قطعیت در انتخاب رئیس نشان می دهد که در شورای شهر رشت رئیس انتخاب می شود ولی  بر خلاف اکثر شهرهای کشور کسی «رئیس » نیست و همه چیز بستگی به پشت پرده ها دارد.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد