نسخه موبایل
مرداد ۱۹, ۱۳۹۷ 373164 خبر فرهنگی گزارش تصویری گیلان
زیر بارش باران؛

افتتاح اولین تماشاخانه روباز شهر رشت و ترک مهمانان+تصاویر

گیل خبر/ امیر حسین میلانچی: اولین تماشاخانه روباز شهر رشت در محوطه ساختمان سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی با  حضور چند عضو شورای شهر محمدحسن عاقل‌منش، اسماعیل حاجی‌پور، فرهام زاهد و رضا رسولی

گیل خبر/ امیر حسین میلانچی: اولین تماشاخانه روباز شهر رشت در محوطه ساختمان سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی با  حضور چند عضو شورای شهر محمدحسن عاقل‌منش، اسماعیل حاجی‌پور، فرهام زاهد و رضا رسولی افتتاح شد.

در ابتدای مراسم محمد حسن عاقل‌منش رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت ضمن تبریک برای بازگشایی تماشاخانه شهرداری گفت:«چندی پیش با بازگشایی اولین تئاتر خیابانی شهرداری و شورای شهر رشت توجه خود را به مسائل فرهنگی نشان داد. و امروز گامی دیگر در مسیر حمایت از هنر و هنرمندان شهر رشت برداشته شد. هنرمندان می‌توانند مفاهیمی که با ده‌ها سخنرانی و مراسمات هزینه‌بر نمی‌توان به مردم انتقال داد را با یک اجرا انتقال دهند. در بین‌مان اصحاب رسانه هستند، امروز روز آن‌هاست. من این مراسم را به آن‌ها تقدیم می‌کنم. ما صورتمان را با سیلی سرخ نگه می‌داریم اما اشکالی ندارد، مردم راضی باشند برای‌مان کافی‌ست.»
در ادامه فرهام زاهد،  دیگر  شورای شهر ضمن انتقاد از صدا و سیمای گیلان گفت:« از مسئولان تماشاخانه‌ی شهرداری می‌خواهم تا رویه‌ای متفاوت با صدا و سیما در پیش بگیرند و مثل صدا و سیما از تولید سریالان بی‌محتوا خودداری کنند. فرهنگ مردم رشت و گیلان بسیار غنی است و لطفا از این گفتمان محتوا تولید کنید.»
در انتهای این مراسم گروه موسیقی سنتی فولکلوریک اجرای شاد و زنده داشتند.

گفتنی است از ابتدا تا پایان این مراسم زیر بارش باران انجام شد و همین موجب شده بود که بسیاری از مدعوین از همان ابتدا مراسم را ترک کنند.

به نظر می رسد سازمان فرهنگی شهرداری رشت با گذاشتن چند صندلی و یک سن ساده در محوطه خود اقدام به افتتاح یک تماشاخانه کرده است. اما مشخص است که زیرساختهای لازم برای جلوگیری از مشکلات احتمالی آن دیده نشده است که در همان شب افتتاحیه خودش را نشان داد. در شهری که باران جزئی از زندگی مردمانش است بدون نصب سرپناه اقدام به کاری نمی کنند. حداقلش این است که با نصب داربست و پلاستیک مهمانان و صحنه تئاتر را از گزند احتمالی باران و برف در امان نگه داریم.

عکس: پدرام اقدامی

برای مشاهده عکس ها در ابعاد بزرگتر به روی عکس کلیک نمائید
کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد