نسخه موبایل
مرداد ۱۸, ۱۳۹۷ 372999 خبر فرهنگی گیلان
به قلم سید حسین رضویان ؛

رونمایی کتاب«سینُمیم» در مجتمع فرهنگی خاتم الانبیا(ص)+تصاویر

«سینُمیم» عنوان کتاب سید حسین رضویان است که به تازگی از سوی انتشارات باران نقره ای به چاپ رسیده است .

گیل خبر/ پریسا عموئی : آیین رونمایی از کتاب «سینُمیم»  عصر روز چهارشنبه ۱۷ مردادماه در سالن رحمدل مجتمع فرهنگی هنری خاتم الانبیا (ص) با حضور فرهنگ دوستان برگزار شد .

حسین رضویان از فعالین فرهنگی، رسانه ای  و مذهبی استان گیلان است که بیشتر از همه به خاطر اجرا در شبکه باران شهرت دارد.

رضویان در تعریف نام کتاب آن را ترکیبی از تلفظ آوای الفبایی حروف «س» و «م» عنوان می کند که در نهایت «سینُمیم» شده است. وی آن را پارادوکسی بین کلمات می داند که در جملات اغماض شده و به مفاهیم قابل درک تبدیل می شوند.

«سینُمیم» شامل هفت داستان کوتاه می شود که با تخیل آمیخته شده اما ذهن مخاطب را درگیر و آن را باورپذیر میکند . جمله بندی و واژه های آن نزدیک به داستان های علی جمال زاده می باشد و در نقد ناهنجاری های اجتماعی به نگارش درآمده است.

«سرمستی ۴۵ متری»، « عبا و قبا» ، «آن روز»، «به چپ چپ به راست راست» ، « ته پل» ،«بلدیه » ، « برگی از فارغ التواریخ » داستان های
«سینُمیم» هستند .

 

مجری برنامه هشتگ جوونی شخصیت ثابت داستان های کوتاه خود را خدا می داند که نه سیاسی است و نه به جناحی تعلق دارد و بهترین دوست برای انسان ها است که می توانند در زندگی به او تکیه کنند.

عکس: پدرام اقدامی

برای مشاهده عکس ها در ابعاد بزرگتر به روی عکس کلیک نمائید
کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx