نسخه موبایل
مرداد ۱۶, ۱۳۹۷ 372760 خبر گیلان ورزشی
انتقادات پیشکسوت فوتبال گیلان از شرایط سپیدرود:

امروز دیگر الماسخاله باید برود/ یکی از دلایل اصلی وقوع فاجعه بازی با سپاهان آقای سرپرست است/ باید به خداداد اعتماد کرد

.

گیل خبر/ امیرحسین میلانچی: به دنبال کسب نتایج ضعیف سپیدرود در دو هفته‌ای آغازین لیگ برتر، بهزاد داداش‌زاده -بازیکن رشتیِ اسبق تیم‌ ملی و تیم‌های پایتخت تصمیم به برگزاری نشست خبری در دفتر باشگاه پرسپولیس رشت نمود.
داداش‌زاده با بررسی شرایط تیم سپیدرود قبل از صعود به لیگ برتر شروع کرد و گفت:«در برهه‌ای که تیم سپیدرود در دسته دوم و پس از آن در دسته‌ی اول رقابت‌های فوتبال کشور حضور داشت. به یاد دارم فشارهای مختلفی به مدیرعامل وقت سپیدرود برای تحمیل بازیکن یا مربی از سمت دلالان وارد می‌شد. نابه سامانی به حدی بود که حالا پس از بررسی هزینه‌های آن به عدد غیر معقول دو میلیارد و هفتتصد میلیون تومان برمی‌خوریم. شما می‌توانید با یک میلیارد تومان یک تیم را قهرمان این رقابت‌ها کنید.»
از نظر بهزاد داداش زاده فساد سیستماتیک ورزش فوتبال در استان گیلان را فراگرفته و راهی جز تغییر رویه وجود ندارد. او در این باره گفت:«چرا باید به راحتی مدیرعمل یک باشگاه با این عقبه و خیل هواداران یک شبه عوض شود؟ به کسی گفتند چهل میلیون تومان پول بلیط تیم برای سفر به مشهد را بده و تیم را برای خود کن. تغییر مدیرعامل تبدیل به محل کسب درآمد برای هیئت فوتبال استان گیلان شده است. فدراسیون اعلام کرده برای خودتان درآمدزایی کنید هیئت فوتبال از این راه پول بیرون می‌آورد. من الماس‌خاله را در گذشته نمی‌شناختم اما به محض اینکه فهمیدم‌ فوتبالی است به او کمک کردم. زمانی که سرمربی فوتبال ساحلی بودم، کمک کردم تا ایشان حکم ریاست هیات فوتبال خود را از فدراسیون دریافت کند. ایشان به من سمت رئیس کمیته فوتبال ساحلی را پیشنهاد دادند اما من به ایشان فرد دیگری را که می‌دانستم زحمت بیشتری کشیده است معرفی کردم. امروز باید واقع‌بین باشیم و قبول کنیم الماس‌خاله هر آنچه داشته را ارائه داده است و می‌بایست برود تا جایش را به فردی کارآمد بدهد.
در ادامه بازیکن اسبق تیم ملی به انتقاد از شیوه رفتاری سرپرست تیم سپیدرود پرداخت و گفت:«دقیقا پس از حضور سرپرست فعلی سپیدرود اختلافات شروع شد و با علی کریمی سازِ ناسازگاری را کوک کرد. من مقصر این کار را هیئت فوتبال می‌دانم که این افرادی که هر روز برای آقایان شیرینی و گل می‌خرند را وارد سپیدرود می‌کنند. شخص مورد نظر ابتدا با به بار آوردن رسوایی پرچم روسیه باعث نابودی داماش گیلان شد. قبل از این رسوایی هم رفتار و باند و باندبازی‌های خاص خود را در تیم پیاده می‌کرد. پس از این اتفاقات سپیدرود به لیگ برتر آمد. سال اول آقای سرپرست به دلیل عدم وجود صداقت و حسن نیت از از این سمت اخراج شد. جالب است که پس از اخراج به دیگر فوتبالی‌های استان گفت که استعفا داده‌ام. در مدتی که از کار بی‌کار شده بود تمام تلاش خود را برای وصول سمت سرپرستی تیم داماش گیلان کرد اما فایده‌ای نداشت. دلیل عدم کسب نتیجه مطلوب این بود که حاجی‌پور -مدیر عامل تیم داماش گیلان- انسانی هشیار است. نکته تأسف‌بار این است که امسال باز هم سرپرست تیم سپیدرود این فرد است و تاکید می‌کنم یکی از دلایل اصلی وقوع فاجعه بازی با سپاهان این آقاست.»

در انتها بهزاد داداش‌زاده به بازی آخر سپیدرود پرداخت و گفت:«حرکت خداداد بسیار زشت بود. حتی پس از بازی من با او تماس گرفتم و از او گله کردم اما لازم است روشن کنم خیلی از اتفاقات انجام شده در آن روز برنامه ریزی شده بود و خداداد مار در آستین پرورش می‌دهد. باید در نظر بگیریم که وقتی شخصی مثل او را به عنوان مربی انتخاب می‌کنیم، امکان وقوع اتفاقاتی از این دست را افزایش می‌دهیم. همه ما خداداد را می‌شناسیم و خصوصیات اخلاقی او را می‌شناختیم و با این شرایط به شهر آوردیم.

وی در ادامه با دفاع از ماندگاری خداداد عزیزی در تیم سپیدرود گفت: « لازم به ذکر است که یاد آوری کنم خداداد درخواست بازیکن کرد اما به او ندادند پس باید به او فرصت داد. این آقایان گفتند چمن طبیعی در رشت وجود ندارد و تیم رفت در تهران تمرین کرد، همین باعث شد تا هواداران بیش از پیش گلایه داشته باشند. بجای اینکه آقایان هواداران را با تیم و خداداد آشتی دهند، آب به آسیاب نفاق می‌ریزند. بهترین مربی کشور هم بیاید نمی‌تواند با دستان خالی کاری کند. نیاز است دست کم چهار خرید انجام شود و کمی به سرمربی تیم فرصت داده شود. فصل ادامه دارد و ما علاوه بر سیزده بازی آینده، نیم‌فصل دیگر هم فرصت داریم. هر مربی دیگری بیاید دست کم هشت هفته زمان نیاز است تا نتیجه بگیرد پس باید به خداداد اعتماد کرد.»

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد