نسخه موبایل
مرداد ۱۶, ۱۳۹۷ 372711 اجتماعی خبر فرهنگی گیلان

پیام تبریک رئیس کل دادگستری استان به مناسبت روز خبرنگار

رئیس کل دادگستری گیلان با انتشار پیامی در آستانه روز خبرنگار، این روز را به تمامی فعالان این عرصه تبریک گفت.

گیل خبر/ سیاوش پور رئیس کل دادگستری گیلان با انتشار پیامی در آستانه روز خبرنگار، این روز را به تمامی فعالان این عرصه تبریک گفت. متن این پیام به این شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

روز خبرنگار فرصت گرانبهای پاسداشت قلم و اندیشه و تجلیل از ناشران آگاهی، خرد و حقیقت در جامعه است.

خبرنگار متعهد به منزله­ ی چشم بینا و زبان گویا، با نقد منصفانه­ ی معضلات و مشکلات، ناظر دلسوز امور کشور و حافظ پویایی و سلامت اجتماع محسوب می­شود.

به گواه تاریخ، تعدد و قدمت حضور رسانه ­های محلی و سراسری در گیلان، نشانگر اهمیت آگاهی و دانش نزد گیلانیان عزیز بوده و مردم با فرهنگ این استان با بهره مندی از جامعه رسانه­ ای فرهیخته، در کشور سرآمدند.

امروزه با افزایش پرونده ­ها در محاکم قضایی کشور ضرورت اطلاع­ رسانی به منظور ارتقاء سطح دانش حقوقی شهروندان بیش از پیش اهمیت یافته و در این میان، اصحاب رسانه با شفاف سازی و تحلیل و واکاوی، می توانند نقشی کلیدی در کاهش آسیب­های جامعه ایفا کرده و یاری­ گر دستگاه قضایی در پیشگیری از جرایم باشند.

ضمن قدردانی از رویکرد متقابل و مؤثر مطبوعات و دستگاه قضایی در آگاهی بخشی به جامعه شایسته می­دانم مناسبت هفدهم مرداد ـ روز خبرنگار ـ را به صاحبان قلم و اندیشه تبریک گفته، با گرامی­داشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی و همه از جان گذشتگان حوزه خبر و اطلاع­ رسانی، از فعالان این عرصه برای تلاش صادقانه و مسئولانه، صمیمانه تقدیر و تشکر نمایم.»

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد