نسخه موبایل
مرداد ۸, ۱۳۹۷ 371527 اجتماعی خبر گیلان
سیاوش پور در نشست شورای مدیریت پیشگیری از وقوع جرم استان:

«امر به معروف و نهی از منکر» بهترین راهکار در رفع نارسایی های فرهنگی جامعه است

چهارمین نشست شورای مدیریت پیشگیری از وقوع جرم استان گیلان با محوریت ارزیابی برنامه های فرهنگی سازمان های متولی برگزار شد.

گیل خبر/ احمد سیاوش پور رئیس کل دادگستری استان در این جلسه با اشاره به تعدد دستگاه های متولی فرهنگ در کشور افزود: یکی از کاستی ها با وجود برگزاری نشست های مختلف در حوزه فرهنگ، عدم وجود گفتمان و نگاه مشترک بین متولیان فرهنگی در خصوص موضوعات مهم این حوزه می باشد.

سیاوش پور در این نشست کار فرهنگی را امری دشوار و دارای ظرافت و حساسیت بسیار دانست و خاطر نشان کرد: در اجرای طرح های فرهنگی لازم است اقدامات و تدابیر هوشمندانه ای اتخاذ شود تا فضا برای سوء استفاده و تضییع چهره کشور فراهم نشود.

وی با تاکید بر نرمش و آرامش در دعوت مردم به موضوعات فرهنگی اظهار کرد: دستگاه های مسئول موظفند در جایی که عفت عمومی مورد تعرض قرار می گیرد با قاطعیت و جدیت برخورد کنند.

این مقام قضایی، استان گیلان را دارای فرهنگی غنی و اصیل عنوان کرد و گفت: مردم گیلان انسانهایی فرهیخته و با نجابت هستند و به دلیل همین غنای فرهنگی، بسیاری از آسیب های اجتماعی که بعضاً درباره آنها سیاه نمایی نیز می شود از فراوانی کمی در گیلان برخوردارند.

سیاوش پور همچنین با توصیه بر تکلیف دینی از «امر به معروف و نهی از منکر» به عنوان بهترین راهکار در رفع نارسایی های فرهنگی جامعه یاد و تصریح کرد: اجرای این امر واجب دینی با رعایت شرایط آن تاثیر بسزایی در اشاعه فرهنگ اسلامی و کاهش آسیب ها در جامعه خواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: در موضوع امر به معروف و نهی از منکر همه ما مامور به انجام تکلیف هستیم اما در پیگیری نتایج و اثرات آن باید از شتابزدگی پرهیز کرده و  از برخورد هیجانی در حوزه های فرهنگی اجتناب کنیم.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد