نسخه موبایل
تیر ۳۱, ۱۳۹۷ 370307 خبر سیاسی گیلان
استاندار گیلان:

از بین رفتن مفاسد اقتصادی راه حلی جز نظارت مردمی ندارد/ طراحی و راه اندازی سامانه های الکترونیکی جهت ثبت مشاغل جدید، راهگشا نیست

استاندار گیلان با بیان اینکه دنیا به سمت مقررات زدایی رفته است، تصریح کرد: با تفسیر سلیقه ای مقررات، دست و‌ پای سرمایه گذار را نبندیم.

گیل خبر/ دکتر مصطفی سالاری در این مراسم که عصر امروز با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و‌ تجارت در محل سالن بانک ملی امور شعب استان برگزار شد، اظهار داشت: طراحی و راه اندازی سامانه های الکترونیکی جهت ثبت مشاغل جدید، راهگشا نیست، چراکه مقررات موجود تفسیربردار است ‌‌و فضا برای اعمال سلیقه را فراهم می کند و این موضوع خطرآفرین است.

وی ساختار موجود را مجمع الجزایری توصیف کرد و با اشاره به برخی نگاه های بخشی و صنفی و برخی اعمال سلایق شخصی، تصریح کرد: اینکه بگوییم صرفا با رفاقت و تعامل می توان امور را پیش برد، صحیح نیست و‌ باید یک مرجع با نگاهی فرابخشی و به دور از یکسونگری نقشی تمام کننده ایفا کند.

نماینده عالی دولت در استان در بخش دیگری از سخنانش، نظارت مردم را مهم ترین عامل کاهش فساد دانست و بیان کرد: سازمان های مردم نهاد، احزاب و رسانه ها می توانند در نقش ناظر عملکرد مطلوبی داشته باشند.

دکتر سالاری در پایان با اشاره به وضعیت مطلوب صنعت استان در گذشته ی دور، خاطرنشان کرد: صنعت گیلان نیاز به آمایش دارد تا با بهره گیری ظرفیت های آن به توسعه دست یابیم.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد