نسخه موبایل
تیر ۳۰, ۱۳۹۷ 370079 خبر گیلان ورزشی
فارغ از نتیجه داوری، آن چه مشخص است؛

سپیدرود خداداد عزیزی، یک تیم «استاندارد» لیگ برتر ایران

.

گیل خبر/ سامان بدر: هرچند هواداران سپیدرود این روزها بابت بحران شدید مالکیتی در این باشگاه نگران هستند و تا لحظه حکم نهائی و حتی پس از آن نیز این نگرانی ادامه خواهد داشت، اما نمی توان کتمان کرد که باشگاه سپیدرودی که زیر نظر خداداد عزیزی بسته شده  استانداردهای متعارف و  لازم یک لیگ باشگاهی در ایران را رعایت کرده و بهتر از چندین باشگاه دیگر خودش را برای فصل جدید آماده  نموده است. اردوی پیش فصل عالی در تهران،خریدهای  نسبتا مناسب و احتمال خرید چند بازیکن دیگر، برگزاری مسابقات تدارکاتی خوب از جمله اقدامات مناسبی است که تیم خداداد به دور از حاشیه های این فصل مدیریتی انجام داده است. البته  روی نام چند بازیکن حاشیه هایی نیز است اما در فوتبال ایران امر چندان عجیبی به نظر نمی رسد و مشخص است که نمی توان آن را چندان عجیب دانست. مهم ترین مساله این است که حضور بازیکنان فصل گذشته و همچنین خریدهای جدید نشان می دهد که ثبات در باشگاه رعایت شده است.

اشتباه یکی از مدعیان مالکیت باشگاه این بود که سعی کرد در مقابل این تیم آلترناتیوی ایجاد کند و به نام مالکیت باشگاه تیم دیگری را بسازد، اما حتی تیمش به اندازه یک تیم فوتبال نیز  تشکیل نشده است. به جزء ایوب کلانتری و علی رضا عزتی بازیکن دیگری نیز نیامده که امیدواری کسب شود، در این صورت مشخص است که آن تیم نه در میانه فصل بلکه در همان هفته اول سقوطش مسجل شده است. اما مشخص است که تیم خداداد این ویژگی را ندارد، حتی اگر خود این سرمربی به دلیل کسب نتایج ضعیف خیلی سریع برکنار شود. خداداد که در در هفته بعد از عابدزاده محبوب ترین و در کنار علی دایی برترین بازیکن فوتبال آن دهه بود در عرصه مربیگری هنوز چندان کارنامه درخشانی ندارد و در هیچ باشگاهی بیشتر از یک فصل باقی نمانده است، اما این بدان معنی نیست که که او چیزی از فوتبال نمی داند و قرار است همیشه متخصص ناکامی ها لقب بگیرد. بر فرض ناکامی اولیه  نیز آن چه اهمیت دارد این است که تیم فعلی بدون او نیز می تواند ادامه دهد. به خصوص اگر بتواند در جذب چند بازیکن دیگر نیز موفق عمل کند.

فارغ از این که چه کسی امروز و یا فردا به عنوان مالک باشگاه تعیین می شود باید تیم فعلی خداداد را به عنوان یک تیم استاندارد لیگ برتری به رسمیت بشناسیم و از رفتارهای غیرفوتبالی دست برداریم. اگر قرار است به سپیدرود کمک کنیم باید به امری که مورد موافقت فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ قرار گرفته کمک کنیم تا این تیم کامل تر شود، نه این آن را به رسمیت نشناسیم. هرچند بسیاری نسبت به اقدام مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان انتقاداتی را وارد می کنند که قبل از صدور حکم نهائی تصمیم خود را گرفته است، اما باید دانست که هرچه انجام شده  سپیدرود مدل فصل جدید استانداردهای لازم را برای ساخت تیم جدیدش رعایت کرده است. مالکین جدید اگر بر سر کار باشند باید زمینه های موفقیت آن را از لحاظ مالی و اعتباری به خوبی تامین کنند و اگر بر فرض رای دادگاه به نفع مالکینی باشد که نفعی در ساخت این تیم نیز نداشته اند باید آن را به رسمیت بشناسند. وگرنه مشخص است که این تیم بدون تامین مالی و  تیم دیگری که ساخته شده هیچ امکان موفقیتی ندارد.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد