نسخه موبایل
تیر ۲۵, ۱۳۹۷ 369228 خبر فرهنگی گزارش تصویری گیلان
در سالن رحمدل؛

رونمایی کتاب هسا شعرهای «باد گاره سری» حمید نظر خواه علیسرایی+تصاویر

.

 گیل خبر/ سرویس فرهنگی : «باد گاره سری» عنوان اولین کتاب هساشعر های به چاپ رسیده حمید نظر خواه علیسرایی از سوی انتشارات گیل و دیلم می باشد که عصر روز یکشنبه با حضور پژوهشگران و فرهنگیان گیلانی در مجتمع خاتم الانبیا (ص) رونمایی شد .

حمید نظر خواه علیسرایی زاده ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۷ در کوچصفهان است و لیسانس خود را در رشته مدیریت امور فرهنگی اخذ کرده است . وی در سالهای ۸۱ تا ۸۵ هیات موسس و مسئول انجمن شعر و ادب کوچصفهان بود .

عضو گروه کارگاه گیلکی انجمن شعر و ادب رشت در گفتگویی کوتاه با گیل خبر درباره چاپ اولین کتابش توضیح داد :«هسا شعر» به معنی شعر اکنون است و سبک مدرنی از شعر گیلکی می باشد که توسط سه تن از شاعران نامدار گیلان استاد رحیم چراغی، استاد محمد بشرا و استاد محمد فارسی بنیان نهاده شد.«باد گاره سری»در گیلکی به معنی ( لالایی باد ) است و این مجموعه شامل ۴۴ شعر گیلکی با درون مایه عاشقانه ، اجتماعی و طبیعت گیلان است .

 

نظر خواه علیسرایی درباره وضعیت نشر کتاب ها به زبان مادری گفت : هم اکنون حوزه هنری گیلان و نشرگیلکان و نشر ایلیا در چاپ و نشر کتاب ها به زبان گیلکی فعال است اما استقبال چندانی از کتاب ها نمی شود و تیراژ کتاب ها به ۳۰۰ الی ۵۰۰ نسخه می رسد که اکثر هدیه داده می شود و ادیبان گیلانی نیازمند حمایت بیشتری از سوی مردم فرهنگ دوست گیلان هستند .

وی در پایان افزود : آئین رونمایی و جشن امضاء به شاعر و نویسنده کمک می کند تا آثار خود را به جامعه معرفی و عرضه نمایید و الحمدالله در گیلان از این دست مراسم ها در گیلان به ویژه رشت با استقبال خوبی مواجه شده است .

پیش از انتشار این مجموعه شعر ، کتاب هایی از حمید نظرخواه علیسرایی به طور مشترک با پژوهشگران گیلانی در حوزه تحقیقاتی و پژوهشی درباره تعزیه ، ادبیات فولکلور ( بجار کاری شعر ) به چاپ رسیده است .

وی یک مجموعه شعر به زبان فارسی و چندین کتاب تحقیقاتی را در دست انتشار دارد .

 

عکس: هنگامه جعفری پرست

برای مشاهده عکس ها در ابعاد بزرگتر به روی عکس کلیک نمائید
کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد