نسخه موبایل
تیر ۲۳, ۱۳۹۷ 368971 اجتماعی خبر شهرداری گیلان
شنیده های گیل خبر در حال تحقق؛

مسعود نصرتی در راه وزارت کشور/ «شهردار رشت» بودن افتخار می خواهد و تعهد!

.

گیل خبر/ سرویس شهری: هرچند مسعود نصرتی شهردار رشت مدتی گذشته خبر احتمال حضورش به عنوان یکی از معاونت های وزارت کشور را تکذیب کرده بود اما شنیده های موثق گیل خبر حاکی از پایان مراحل انتصاب وی در سازمان شهرداری ها و دهیاری های  وزارت کشور است. انتصابی که در صورت تحقق برخلاف تعهدی است که مسعود نصرتی وعده آن را داده بود.

شهردار رشت همین اوایل تیرماه سال جاری در پاسخ به شایعه حضوش در وزارت کشور که در گیل خبر نیز منتشر شده بود  اعلام کرده بود:  با شروع فصل کاری از این به بعد هر هفته مراسم کلنگ زنی دو پروژه و یا افتتاح یک یا دو پروژه کلان را در شهر رشت خواهیم داشت. البته که مراسم کلنگ زنی دیگر در مدیریت کشوری امروز منسوخ شده است. اما انتظار است که حداقل این وعده ها در شهر عملیاتی شود و مردم به خوبی مشاهده کنند که در فصل کاری اقدامات مناسبی در شهرداری دیده شده است.

قبلا هم گفته ایم که هرگونه جدایی شهردار از شهر رشت نوعی بی احترامی به شهر رشت و همچنین شورای شهر است که وی را برای یک بازه چهار ساله انتخاب کرده است. بازهم باید تاکید شود که آقای نصرتی همان طور که خودشان گفته اند باید نسبت به شهر تعهد داشته باشند و این گونه نباشد که شهرداری رشت تنها پله های ترقی و رزومه شهردار را پر نماید.

در ایران معمولا وقتی  یکی نفر پستش را ترک می کند در توجیه رفتارش می گوید که حضورش در یک پست دیگر به نفع همه است. همان طور که یکی از اعضای شورای شهر بین شورا و اصناف دومی را انتخاب کرد یکی از اعضای شورا در توجیه کار وی گفت که حضور ایشان در اتاق اصناف به دلیل آن است که بتواند کرسی رشت را حفظ کند و این به نفع همه مردم است. مشخص است در این مسائل هرگونه منافع فردی به هیچ انگاشته می شود و توجیه عمومی برای آن در نظر گرفته می شود. ولی مشخص است که رفتن شهردار رشت به فاصله یک ساله ضربه به منفعت عمومی شهر است، همان طور که در پشت کردن به آرای مردم برای حضور در یک جمع اقتصادی نیز منافع فردی قابل تصورتر است. کاش لا اقل می روید برای ما از دلتنگی ها و ناراحتی ها سخن نگویند که اگر برویم برای مردم رشت نیز اتفاقات خوبی در  وزارت کشور اتفاق می افتد. به جای این شعارها کاش صادقانه کار خودمان را بکنیم و یا صادقانه از علت اصلی رفتنمان حرف بزنیم.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد