نسخه موبایل
به مناسبت سالروز فتح تهران توسط مجاهدان گیلانی؛

آغاز نمایشگاه اسناد مشروطه خواهان گیلان در عمارت میرزا خلیل رفیع رشت+تصاویر

.

گیل خبر/ سرویس شهری: در آستانه فرارسیدن یکصد و نهمین سالروز فتح تهران(۲۲ تیرماه) توسط مجاهدان مشروطه خواه گیلانی و بختیاری،با حضور رئیس و اعضای شورای شهر رشت و همچنین مورخین و اهالی فرهنگ  نمایشگاه اسناد مشروطه خواهان گیلان در عمارت میرزا خلیل رفیع رشت به مدت دو روز آغاز شد.
در این دو روز ۱۶سند و ۶عکس از مشروطه گیلان از مجموعه اسناد حسن اکبری، مجموعه دار بخش خصوصی در عمارت میرزا خلیل رفیع- که خود از مشروطه خواهان گیلان بود- به نمایش درآمده و علاوه بر آن دو عکس منتشر نشده از مشروطه خواهان گیلانی که پس از فتح تهران در میدان بهارستان گرفته شد، در معرض دید عموم قرار گرفته است.
وی ضمن تقدیر از ریاست شورای شهر در فرآهم نمون مقدمات این نمایشگاه در ساختمان اداری شورای شهر رشت، ابراز امیدواری کرد؛ نمایشگاه اسناد در خانه ای که قرار است به عنوان موزه مشروطه تغییر کاربری یابد، به صورت دایمی باشد و فرصتی باشد تا پژوهشگران و شهروندان به مولفه های هویتی گیلان بیش از گذشته توجه کنند.
علاقمندان در صبح و عصر پنجشنبه و صبح روز جمعه ۲۲تیرماه فرصت دارند از این نمایشگاه بازدید نمایند.

 

عکس: پویا یوسفی

برای مشاهده عکس ها در ابعاد بزرگتر به روی عکس کلیک نمائید
کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد