نسخه موبایل
تیر ۲۰, ۱۳۹۷ 368530 اجتماعی خبر فرهنگی گیلان
نشست مشترک مجمع نمایندگان استان گیلان و روسای دانشگاه هاٰ؛

از درخواست استفاده از منطقه آزاد انزلی تا مظلومیت رشته معارف اسلامی در دانشگاه ها / تاکید بر استفاده از ظرفیت های دانشگاهی در جهت رفع مشکلات جامعه

صبح امروز نشست مشترک بین نمایندگان و روسای دانشگاه های استان به میزبانی دانشگاه گیلان برگزار شد.

گیل خبر/ پریسا عموئی: صبح امروز نشست مشترک بین نمایندگان و روسای دانشگاه های استان به میزبانی دانشگاه گیلان برگزار شد. در ابتدای این نشست مهندس جبار کوچکی نژاد دانشگاه ها را محل فکر و اندیشه و موتور محرکه ای برای ارتباط با صنعت دانست و از دانشگاهیان درخواست کرد به نمایندگان در راستای رفع مشکلات، خوراک فکری دهند.

وی با اشاره به جنگ فرهنگی آمریکایی ها، جنگ اقتصادی را در فضای امروزه کشور یاد آور شد.

در ادامه جلسه دکتر رضی به وضعیت آموزش عالی در استان گیلان پرداخت.
رئیس دانشگاه گیلان تعداد اعضای هیات علمی استان گیلان را حدود ۲۱۰۰ نفر و نسبت پراکندگی از کل دانشجویان دانشگاه گیلان را ۵۷%پسر و ۴۳%دختر اعلام کرد.

دکتر رضی فعال کردن دبیرخانه ایرانی اتحادیه دانشگاه های حاشیه دریای خزر ، مسئولیت کارگروه ارتباط دانشگاه ایران و سوئد ، تبادل دانشجو با دانشگاه های روسیه، ترکیه، آلمان و فرانسه و اعزام اساتید و دانشجویان دکتری به خارج برای فرصت های مطالعاتی را از جمله فعالیت های بین المللی دانشگاه گیلان عنوان کرد.

وی در ادامه اضافه کرد : تلاش ما باید در راستای سوق دادن دانشگاه های استان به سمت دانشگاه های کارآفرین با هدف توسعه علمی باشد یعنی پلی بسازیم که با دانش خود نیاز جامعه و چالش های استان و کشور را حل کنیم.

سپس جمعی از نمایندگان گیلان پس از شنیدن نظرات و گزارش های روسای دانشگاه های گیلان به بیان دیدگاه های خود در حوزه امور فرهنگی و آموزشی پرداختند .

نیکفر نماینده لاهیجان در این نشست اظهار کرد : ما تفکر دیوار کشی نداریم اما مخالف هنجار شکنی ها و عادی جلوه سازی روزه خواری هستیم و باید راه اندازی کارگاه های اسلامی کردن دانشگاه ها مدنظر ما باشد.

جمالی نماینده رودبار نیز با اشاره به ارتقای کیفیت آموزشی اظهار کرد :باید بررسی کنیم اهداف ما در حوزه دانشگاهی به کجا رسیده و آمار دانشجویان شاغل و بیکار چه قدر است؟ من از این نظر نگران هستم . دانشگاه نباید دغدغه پرداخت حقوق اساتید و آب و برق داشته باشد.

همچنین خسته بند نماینده انزلی پیشنهاد برگزاری جلسه ای با حضور دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و وزیر علوم برای جبران مشکلات و عقب ماندگی های آموزشی را داد.

وی ادامه داد: در بخش بین الملل می توانیم از ظرفیت های منطقه آزاد انزلی استفاده کنیم.

توسعه دانشکده شرق گیلان موضوعی بود که عباسی نماینده رودسر و املش مطرح کرد . وی افزود باید برای حل اشتغال، کار آفرینی را ایجاد کنیم و علم را تبدیل به ثروت کنیم.

محمد صادق حسنی نماینده رشت نیز بر استفاده از پایان نامه ها و تحقیقات دانشگاهی برای رفع مشکلات جامعه و برند سازی تاکید کرد .

 

در پایان محمد مهدی افتخاری به سطح سواد علمی و کتابت دانشگاهیان اشاره کرد و خواستار پیگیری ، حساسیت و دقت در این موضوع شد.

وی افزود : امروزه مظلوم ترین رشته معارف اسلامی است و این رشته کشور را به قله پیشرفت و ترقی می رساند.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx