نسخه موبایل
تیر ۱۹, ۱۳۹۷ 368332 اجتماعی اقتصادی خبر گیلان
نشست خبری به مناسبت هفته تامین اجتماعی در استان گیلان؛

رشد ۷ درصدی مستمری بگیران گیلان / حذف مراجعات حضوری در خصوص صدور و تمدید اعتبار دفترچه بیمه

حق پرست ضمن ارائه  آماری مبنی بر اخذ مجوز طراحی سامانه نرم افزاری توسعه خدمات غیر حضوری از دفتر راهبری سیستم‌ها به عنوان اولین استان در سطح کشور ادامه داد: افتتاح میز خدمت مجازی در شعبه شهر صنعتی رشت در جهت تسهیل و تسریع رسیدگی به امور بیمه ای، همچنین ایجاد خدمات الکترونیک و حذف مراجعات حضوری به شعبه ها و کارگزاری ها در خصوص صدور و تمدید اعتبار دفترچه های تامین اجتماعی از دیگر برنتمه های در حال انجام این سازمان است.

گیل خبر/ سرویس اجتماعی: ظهر امروز نشست خبری جمیل حق پرست مدیر کل اداره تامین اجتماعی استان گیلان  و محمد حسین شهدی نژاد مدیر درمان تامین اجتماعی استان و  اصحاب رسانه به مناسبت گرامیداشت هفته تامین اجتماعی در ساختمان مرکزی این سازمان در استان گیلان برگزار شد.

حق پرست ضمن گرامیداشت این هفته به نام تامین اجتماعی و خوش آمد گویی به رسانه های حاضر، با ارائه آماری از کارنامه اداره کل تامین اجتماعی استان در سال های اخیر خاطر نشان ساخت: اداره کل تامین اجتماعی گیلان دارای ۲۸ واحد اجرایی اصلی در سطح استان است که مشتمل بر هفت واحد اقماری و پنج کارگزاری می باشد. همچنین بالغ بر یک میلیون و دویست و پنجاه هزار و هفتصد و نود و چهار نفر در گیلان تحت پوشش تامین اجتماعی هستند که از این تعداد ۴۰۷ هزار و ۷۲ نفر بیمه شدگان اصلی و ۵۵۷ هزار و ۶۵۴ نفر بیمه شدگان تبعی آنها محسوب می شوند که در حال حاضر، ضریب بیمه ای استان حدود ۴۷ درصد و شاخص ارزیابی نسبت بیمه شدگان به مستمری بگیران نیز سه و نیم نفر بیمه پرداز به ازای یک نفر مستمری‌بگیر می باشد.

وی با اشاره به بخش کوتاه و بلندمدت در بخش هزینه‌های مالی این سازمان عنوان کرد: تعهدات کوتاه‌ مدت بیمه ای و درمانی در سال ۹۶، ۵۶۱ میلیارد ریال بوده که با رشد ۱۹ درصدی در سال ۹۶ همراه بوده است.همچنین تعهدات بلند مدت این سازمان در سال ۹۶، ۱۹ هزار و ۳۸۴ میلیارد ریال بوده که نسبت به سال ۹۵، ۲۱ درصد رشد داشته است.

مدیر کل تامین اجتماعی گیلان با بیان رشد ۷ درصدی مستمری بگیران گیلان که به طور متوسط روزانه ۲۱ نفر به جرگه مستمری‌ بگیران گیلان اضافه می‌شود افزود: این رقم با در نظر گرفتن هرم سنی نسبتا پیر در استان و بازگشت نیروهای شاغل گیلانی در استان های دیگر و همچنین مهاجرت های دیگر شهروندان به گیلان بوده که با ارائه مدارک محل سکونت، تحت پوشش اداره کل تامین اجتماعی گیلان شده و سوابق و پرونده بیمه ای آنها به گیلان منتقل می شود.

وی افزود: متاسفانه در زمینه پرداخت بیمه بیکاری، استان گیلان با توجه به کاهش تعداد پرداخت بیمه بیکاری در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ یکی از ۶ استان برتر کشور محسوب می‌شود که در سال گذشته پرداخت بالغ بر ۲۸ هزار میلیارد ریال تعهدات بیمه ای و درمانی توسط تامین اجتماعی گیلان تحقق یافته است اما مجموع حق بیمه دریافتی تنها رقمی حدود ۱۴ هزار میلیارد ریال بوده است. همچنین پرداختی بیمه بیکاری در سال ۹۶، ۱۰۸۷ میلیارد ریال بوده که در مقایسه با سال ۹۵ علی‌رغم کاهش کمّی، از هفت درصد رشد مبلغ برخوردار بوده است.

حق پرست ضمن ارائه  آماری مبنی بر اخذ مجوز طراحی سامانه نرم افزاری توسعه خدمات غیر حضوری از دفتر راهبری سیستم‌ها به عنوان اولین استان در سطح کشور ادامه داد: افتتاح میز خدمت مجازی در شعبه شهر صنعتی رشت در جهت تسهیل و تسریع رسیدگی به امور بیمه ای، همچنین ایجاد خدمات الکترونیک و حذف مراجعات حضوری به شعبه ها و کارگزاری ها در خصوص صدور و تمدید اعتبار دفترچه های تامین اجتماعی از دیگر برنتمه های در حال انجام این سازمان است.

مدیر کل بهداشت و درمان اداره تامین اجتماعی استان گیلان با اشاره به پوشش کامل بیماری های خاص که در حال حاضر بیش از ۲۷ هزار نفر بیمار مبتلا به دیابت، بالغ بر ۳۹ هزار نفر بیمار مبتلا به پرفشاری خون و بیش از ۱۱ هزار نفر بیمار مبتلا به بیماریهای قلبی و عروقی و برای ۴ هزار بیمار مبتلا به بیماریهای اعصاب و روان با پرونده مزمن در بخش درمان استان ثبت شده است خاطر نشان ساخت: حوزه درمان در شرایط بسیار خوبی قرار داریم و تقریبا در همه حوزه های پزشکی به غیر از رادیولوژی، در مراکز درمانی تحت پوشش تامین اجتماعی و به خصوص بیمارسان رسول اکرم، در سطح مطلوبی قرار داریم. در حال حاضر بسیاری از پزشکان معتبر در گیلان با تامین اجتماعی در حال همکاری هستند.

شهدی نژاد با اشاره به طرح نسخه الکترونیک و مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی بیان کرد: ۲۵۰‌پزشک تاکنون با ما قرارداد بسته‌اند و بیمه‌شدگان با سیستم مکانیزه می‌توانند در هر جای کشور داروی خود را دریافت کنند و پزشک نیز ویزیت خود را به‌صورت آنلاین دریافت می‌کند. پس از حذف نسخه کاغذی در مراکز تأمین اجتماعی گیلان، طرح استقرار نسخه الکترونیک در مراکز درمانی طرف قرارداد در استان گیلان هم‌زمان با پنج استان دیگر آغاز شد که بیش از ۳۰۰۰ نسخه در این طرح به‌صورت الکترونیکی صادرشده است.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx