نسخه موبایل
تیر ۱۹, ۱۳۹۷ 368225 خبر سیاسی گیلان
از متن تا حاشیه سخنرانی احمدی نژاد در تالش؛

از حمله به برجام و مقامات کشوری تا جمع آوری نامه های کمک مردمی+ تصاویر

.

گیل خبر/ سرویس سیاسی: سخنرانی محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مسجد قاسمیه تالش برگزار شد.

این مراسم قرار بود در داخل مسجد برگزار شود که به دلیل آن جه ازدحام جمعیت خوانده شد  روی یک خودرو در فضای باز مقابل مسجد برگزار شد. با این حال به نظر می رسید نهایت جمعیت این سخنرانی تا ۵۰۰ نفر باشد.

جمع آوری نامه ها همچون مراسم سال گذشته مسکن مهر رشت از جمله حواشی این سخنرانی بود.

احمدی نژاد در این سخنرانی بارها علیه مقامات حکومتی و دولتی و مجلسیان انتقادات تندی را مطرح کرد. همچنین وی برجام را نیز مورد انتقاد قرار داد.

بخش هایی از سخنرانی احمدی نژاد بدین شرح است:

– امروز انقلاب ما که حاصل فداکاری های کم‌نظیر ملت و فرصت تحقق مطالبات و آرزوهای تاریخی ملت است و کشور عزیز ما که شیرین تر از جان ما است در شرایط خطیری به سر می برد.

 

– متاسفانه امروز به سه علت، مستکبران و دشمنان ملت ایران به تحقق آرزوی تاریخی خود امیدوار شده اند و دائماً با زبان زور و تهدید و تحقیر درباره ایران صحبت می کنند. یک- عملکرد ضعیف و پر اشتباه مقامات کشور،  دوم-  کنار گذاشتن و بی اطلاع نگهداشتن مردم از عرصه اداره کشور و اتخاذ تصمیمات اساسی، سوم-بیگانه شدن مقامات کشور از روحیه انقلابی و آرمانهای انقلاب

– برخی از تعهداتی که به نام برجام سپرده شده، به مرور در حال آشکار شدن و باعث تاسف عمیق مردم است. بعد از سه سال هنوز هیچ سند رسمی از این توافق در داخل کشور منتشر نشده است.
– متاسفانه چند خاندان معین و عده‌ای خاص که از طرق گوناگون مناصب بالای مدیریت و قدرت کشور را در اختیار گرفته‌اند، خود را برتر از مردم و صاحب امتیازات بی‌پایان می شمارند.
– آنان خود را عقل کل و عموم مردم را فاقد جایگاه لازم برای درک امور کشور و اظهار نظر می پندارند.

– متاسفم بگویم که عده ای برای کسب یک کرسی مجلس بعضاً تا چند میلیارد تومان هزینه می کنند.
– آیا اگر مجلسی برآمده از چنین افراد و رفتاری باشد می تواند از کشور و حقوق ملت و آرمانهای انقلاب دفاع نماید؟
– بسیاری از مناصب نه بر اساس صلاحیت بلکه بر اساس رابطه و منافع گروهی به افراد اختصاص می‌یابند.

– سخنان توهین آمیز و سرشار از تحقیر و تهدید مقامات آمریکایی دل هر ایرانی غیرتمند را به درد می آورد و متاسفانه از سوی مقامات مسئول عکس‌العمل مناسب نیز مشاهده نمی‌شود.

 

عکس: سونیا قنبری

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx