نسخه موبایل
تیر ۲, ۱۳۹۷ 365664 اجتماعی خبر گیلان
مدیرعامل آبفای گیلان اعلام کرد:

مهر تایید معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر سلامت و بهداشت اب شرب رشت

.

گیل خبر/ در پی انتشار گزارشات مبنی بر تغییر کیفیت اب شرب در برخی از شهر های استان، مدیرعامل ابفای گیلان ضمن تایید سلامت اب رشت بر بهداشتی بودن و کیفیت استاندارد ان تاکید نمود.
مهندس سید محسن حسینی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان در گفت‌وگویی با دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی این شرکت علت تغییر در طعم اب و کیفیت ان را جابجایی منبع تامین اب تصفیه خانه بزرگ اب گیلان از سد شهر بیجار به رودخانه سفیدرود عنوان کرد و گفت: از عصر روز دوشنبه مورخ ۲۸ خرداد منبع تامین آب تصفیه خانه بزرگ آب گیلان از رودخانه شهربیجار به رودخانه سفیدرود تغییر کرد و شهرهای برخوردار از اب این تصفیه خانه با تغییراتی در طعم و کیفیت اب مواجه شدند.
وی با تاکید براینکه اب در تمامی شهرهای استان در حد استانداردهای ملی است افزود: آب رودخانه سفیدرود نسبت به آب رودخانه شهربیجار دارای مواد محلول بیشتری است که این مساله موجب تغییر طعم و لب شوری آب شده است.

وی همچنین در ادامه تشریح کرد: آب رودخانه سفیدرود پس از تصفیه ، زلال سازی و گندزدایی به آب شرب استاندارد تبدیل و پس از آن وارد شبکه آب آشامیدنی شده است.
مدیرعامل ابفای گیلان همچنین تصریح کرد: معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان نیز بر کیفیت و بهداشت اب نظارت دارد و علاوه بر کنترل کیفیت اب و نمونه برداریهای روزانه از سوی دفتر کنترل کیفی شرکت ، مراکز بهداشت استان نیز بر سلامت اب نظارت کامل داشته و مطلوبیت ان مورد تایید است.
و نتایج آزمایشات باکتریولوژی و فیزیکوشیمیایی انجام شده بر روی آب تصفیه خانه طی روزهای اخیر نیز همواره در حد استاندارد آب شرب بوده است.
حسینی در پایان از بهره برداری مجدد تصفیه خانه بزرگ آب شرب گیلان از رودخانه شهربیجار خبرداد و تصریح کرد: از ساعت ۱۹ امروز اب تصفیه خانه بزرگ اب گیلان از سد شهربیجار تامین شده و از روز شنبه ضمن ارتقای کیفی اب، لب شوری آن نیز برطرف خواهد شد .

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx