نسخه موبایل
خرداد ۲۸, ۱۳۹۷ 365022 اقتصادی خبر گیلان
دکتر فرهاد دلق پوش خبر داد:

پروانه کسب نانوایی های بی کیفیت تعلیق خواهد شد/ با افزایش قیمت نان در گیلان موافقت نشد

.

گیل خبر/ به نقل از واحد روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان،فرهاد دلق پوش، دبیر کارگروه تنظیم بازار استان در جلسه ای که در محل سالن جلسات استانداری گیلان برگزار گردید اعلام کرد: با افزایش قیمت نان در گیلان موافقت نشد و پروانه کسب نانوایی های بی کیفیت تعلیق خواهد شد.
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان گیلان ادامه داد: دستورالعمل و روش اجرایی برخورد با نانوایان متخلف در استفاده از جوش شیرین و عدم رعایت موازین بهداشتی به ویژه کیفیت نان به کلیه نهادهای نظارتی مرتبط ابلاغ خواهد شد.
وی اظهار داشت: با توجه به عرضه آرد یارانه ای به نانوایان، و اینکه نان، قوت غالب مردم جامعه می باشد فعلا با درخواست افزایش قیمت انواع نان از جانب رئیس اتحادیه نانوایان مخالفت گردید و بنابر این به قیمت ثابت به مردم عرضه خواهد شد.
دبیر کارگروه تنظیم بازار استان گیلان در بخشی دیگر از جلسه کارگروه از الزام ارائه فاکتور به مصرف‌کنندگان سخن گفت و ادامه داد: برای هر کالایی که با ارزش پانزده هزار تومان به بالا، در صورت درخواست مشتری، صاحبان صنوف ملزم به صدور فاکتور هستند.
وی در ادامه به عدم افزایش نرخ نان از سال ۹۳ اشاره و تصریح کرد: این کالا در جامعه ما، از جمله کالاهای استراتژیک است و علیرغم افزایش قیمت های خدمات رسان به پخت نان از جمله حمل و نقل و انرژی، افزایش قیمت آن در شرایط فعلی باعث نارضایتی مردم جامعه خواهد شد.
دکتر دلق پوش در پایان گفت: افزایش یا کاهش نرخ نان از قوانین کشوری تبعیت می کند و به صورت یکسان عمل خواهد شد.
وی همچنین از مصوبه دیگر کارگروه تنظیم بازار استان در خصوص تشدید نظارت بر کیفیت پخت نان خبر داد و اظهار داشت: بر اساس این مصوبه کارگروه تنظیم بازار ، مرکز بهداشت استان مکلف به ارائه گزارش بازدیدهای دوره ای در خصوص کیفیت نان و وضعیت استفاده از جوش شیرین به کارگروه گردید.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx