نسخه موبایل
خرداد ۲۳, ۱۳۹۷ 364296 خبر گزارش تصویری گیلان
در گفت و گو با کارگردان؛

نمایش آئینی «کربلا زیباست» امسال برگزار می شود؟

.

گیل خبر/ نمایش بزرگ عاشورایی «کربلا زیباست» ٢٢تا٢٨مهرماه سال گذشته در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت به نویسندگی و کارگردانی محمد مهدی شیاسی ارانی به همت گروه هنری فطرس(تحت نظارت سازمان بسیج دانشجویی استان گیلان)و با همکاری و حمایت ادارات،سازمانها و نهادهای رشت از جمله سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت،اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان گیلان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت،سازمان بسیج هنرمندان استان گیلان،استانداری گیلان،فرمانداری رشت و شهرداری و شورای اسلامی شهر رشت به مدت ٧روز و با موضوع وقایع پس از شهادت امام حسین(ع) و اسارت اهل حرم آن حضرت و نهضت حضرت زینب(س) اجرا شد.
شایان ذکر است عوامل اجرایی و بازیگران این نمایش که متشکل از یک تیم١٠٠نفره بود را جوانان و هنرمندان بومی استان تشکیل داده بود که میتوان از سالار ویسانلو،نسیبه ذوالفقاری،قاسم دباغچیان،ساره حاج میرزائیان،مسعود معصومی و محمد مهدی شیاسی ارنای به عنوان بازیگران و علی میرزاد،امین نیرومند،محمد رضا فرزانه،محمد حسین زکی پور،سارا وحدی،هدی ظروفچی،یوسف پندارو،سجاد پاکنهاد و سید رضا حسینی به عنوان عوامل اجرائی این نمایش نام برد.

حال سوال اینجاست که سرنوشت این نمایش فاخر و تاثیر گذار چه خواهد شد و در ایام محرم و صفر امسال نیز شاهد این نمایش و نمایش ها و برنامه هایی از این دست در سطح رشت و دیگر شهرهای استان از گروه هنری فطرس خواهیم بود؟

محمد مهدی شیاسی ارانی بعنوان نویسنده و کارگردان این اثر و همچنین مدیر مسئول گروه هنری فطرس در گفتگو با  گیل خبر از اهمیت پرداختن به موضوع عاشورا و قیام امام حسین(ع)و وقایع پس از آن و همچنین ترویج فرهنگ عاشورایی و حایت از آثار هنری با این موضوع به جهت تاثیر گذاری آن بر جامعه گفت و اظهار داشت این مسئله از اهم موضوعات گروه هنری فطرس میباشد.
وی همچنین به اهمیت این موضوع در استان گیلان به جهت آگاهی بخشی مردم از وقایع پس از عاشورا و شهادت امام حسین(ع) و کمرنگ شدن حال و هوای حسینی پس از دهه اول محرم در سطح شهرهای استان و همچنین رشد ترویج مسیحیت در شهرهای استان به ویژه رشت و انزلی و حمایت از جوانان و هنرمندان بومی استان اشاره کرد.
شیاسی ارانی از انجام مذاکراتی در خصوص اجرای این نمایش در سطح استان و شهر بندر انزلی با سازمان هنری رسانه ای اوج و ریاست  شورای اسلامی شهر بندر انزلی خبر داد و افزود:اجرای برنامه های فرهنگی هنری از این دست و در این وسعت نیازمند حمایت های ویژه مسئولین،سازمانها،ادارات و نهاد های ذیربط بوده و ابراز امیدواری کرد امسال بتوانیم شاهد اجرای این نمایش و نمایش هایی از این دست از گروه هنری فطرس در سطح استان بویژه شهر های رشت و بندر انزلی و شهرهای دیگر از جمله لاهیجان،لنگرود،فومن،صومعه سرا و آستانه اشرفیه باشیم.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx