نسخه موبایل
خرداد ۲۱, ۱۳۹۷ 364032 اجتماعی خبر فرهنگی

مخالفت ضمنی برخی نمایندگان با «گشت نسبت»

صحبت‌های زیادی در خصوص تشکیل گشتی موسوم به «گشت نسبت» به خصوص در شبکه‌های اجتماعی به راه افتاده و در این خصوص کلیپ‌هایی هم دست به دست شده است، برخی نمایندگان در واکنش به خبر راه اندازی گشتی موسوم به «گشت نسبت» اظهارنظر کردند.

گیل خبر/ چندی پیش فیلمی در فضای مجازی منتشر شده بود که در آن یک سرهنگ پلیس راننده‌ای را پیاده کرده و در مورد حجاب خانم همراه او تذکر می‌دهد و از آن به عنوان بدحجابی شدید یاد می‌کند و به شکل مستقیم حتی گله می‌کند که این خانم حتی بعد از این تذکر هنوز حجابش را درست نکرده است. بنا به روایت «هفت صبح» او در ادامه اعلام می‌کند که اتومبیل توقیف میشود. سپس در ادامه فیلم اعلام می‌شود که دو سرنشین نسبتی با هم ندارند.

در واکنش به این اتفاق «رویداد ۲۴» با دو تن از نمایندگان گفتگو کرده است.

بهروز بنیادی نماینده کاشمر درباره گشت نسبت گفت: نمی‌دانم واقعا در مشهد یا شهرهای خراسان رضوی نیروی انتظامی روی به اجرای این طرح آورده یا نه؟ لازم است به شخصه از فرمانده پلیس خراسان رضوی این موضوع را سوال کنم تا از صحت و سقم آن باخبر شوم. البته مدت‌ها پیش در این خصوص چند کلیپ در فضای مجازی دیدم که نیروی انتظامی در حال اجرای این طرح است اما تمام ذهنیتی که تاکنون من در این رابطه داشتم محدود به همان کلیپ‌ها می‌شود.

او در ادامه افزود: از نظر من این نوع برخوردها سرک کشیدن در زندگی مردم است و به هیچ عنوان جامعه را در مسیر درست و مثبتی قرار نمی‌دهد بلکه به نوعی اثرات بدتری را هم به جای خواهد گذاشت.

بنیادی در پایان گفت: لازم است این موضوع را به شخصه پیگیری کنم و ببینم واقعا این طرح در حال اجراست یا خیر، ولی باید توجه داشت که مشهد تافته جدابافته نیست که برخی برخوردها و طرح‌ها تنها در آنجا اجرا شود و نگاه مسئولان استان هم خارج از نگاهی باشد که در دیگر استان‌ها حکمفرماست.

غلامرضا حیدری نماینده تهران درباره اثرات گشت نسبت، گفت: تجربه نشان داده که ایجاد محدودیت هرچه بیشتر شود عکس‌العمل به آن منفی خواهد بود. یعنی این نوع برخوردها نه تنها نتیجه‌بخش نیست بلکه برخلاف نظر اجراکنندگان طرح که فکر می‌کنند این نوع برخوردها بازدارنده است می‌تواند به تشدید آن موضوع خاص کمک کند.

او در ادامه افزود: فکر می‌کنم نظام باید نسبت به چنین موضوعاتی، رویکردش را واقع‌بینانه کند و حداقل در ایران می‌توانیم این نتیجه را بگیریم که این نوع برخوردها نه تنها جواب مثبت نداده که حتی به مرور زمان شرایط را بدتر هم کرده است.

قبل تر رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس استان اصفهان هم وجود «گشت نسبت» را تکذیب کرد.

جواد درستکار در گفتگو با «ایسنا»  اظهار کرد: گشتی با عنوان «گشت نسبت» شکل نگرفته است. هر موضوعی در حوزه مسائل امنیت عمومی مطرح و تایید شود از طریق رسانه‌ها و پایگاه‌های خبری رسمی اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: هرگاه خبری در این خصوص‌ها از قول مراجع رسمی تایید و اطلاع‌رسانی شد می‌توان از صحت آن اطمینان داشت. اخبار شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های معاند مرجع رسمی نیستند و این گشت زیر نظر هیچ‌ یک از نهادهای مربوطه نیست.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx