نسخه موبایل
خرداد ۲۱, ۱۳۹۷ 363965 خبر گیلان ورزشی
مراسم معارفه مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان؛

خادم: ناکارآمدی و عدم همکاری با مریم بخشی رویه ی تصمیمات در انتخاب مدیران غیر بومی را قوت می بخشد/ بخشی: وزارت ورزش  حمایت خود را در زمینه انتخاب مدیران و نیروهای بومی ادامه دهد

.

گیل خبر/ علی رضا رهنما: مراسم  معارفه مریم بخشى، اولین مدیر کل استانى بانوى ورزش و جوانان تاریخ ایران در مجموعه مهمانسراى المپیک مجموعه ورزشى عضدى رشت برگزار شد. این مراسم با حضور  امیر رضا خادم معاون حقوقى امور مجلس و هماهنگى امور استانهاى وزارت ورزش و جوانان , ایرج رحمانى مدیر کل امور استانهاى وزارت ورزش و جوانان و همچنین عدم حضور مدیر کل سابق ورزش و جوانان استان گیلان همراه بود. گزارش تصویری 

در ابتدا هاشم اسماعیلى معاون فرهنگى ورزش و جوانان گیلان به نیابت از مسعود رهنما با اشاره به برگزارى لیگ جهانى کاراته و حضور رهنما به عنوان عضو کمیته فنی فدراسیون جهانی این مسابقات به نیابت از وى براى مدیر کل جدید آرزوى موفقیت و توفیق نمود.

اسماعیلى با خاطرنشان ساختن قدمت و کسوت شهر رشت به عنوان اولین ها در تاریخ ایران گفت: جاى خوشحالیست که اولین بانوى مدیر کل ورزش و جوانان ایران در استان گیلان و از بدنه ورزشی استان آغاز به کار نموده است.بانوان نیمی از جامعه اند که دوشادوش مردان در تمام سطوح در حال فعالیتند و جای خوشحالیست که نگاه ویژه به حضور بانوان در سطوح مدیریتی در استان گیلان از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی در ادامه با اشاره در دوران مدیریت چهار ساله ی رهنما و دردستاوردهای  مفتوحه اذعان داشت:در حورزه ورزش های همگانی شاهد رشد سرانه در این عرصه بودیم که استان گیلان هر ساله جزء ۳ استان برتر کشوری نیز قرار می گیرد. در حوزه ورزش قهرمانی نیز طلای بازی های آسیایی در برخی رشته های ورزشی از افتخارات ورزشکاران گیلانی بوده است. حضور مربیان و پیشکسوتان گیلانی در حوزه ی فنی و مربی گری سطوح ملی نیز از اتفاقات خوب برای استان بوده است. راه اندازی پایگاه قهرمانی گیلان که پس از سال ها شاهد این اتفاق بودیم و همچنین در بخش جوانان نیز در حورزه ی سازمان های مردم نهاد از ۲۲ سازمان در سال ۹۲ به ۸۰ سازمان مردم نهاد در سال ۹۷ ارتقاء یافتیم. در حال حاضر نیز ۶ مرکز تخصصی ازدواج در حال فعالیتند و گیلان جزو استانهای پیشرو و موفق در این حوزه محسوب می شود.

انتخاب بخشی بهترین انتخاب ممکن بود/ عدم همکاری با بخشی و ناکارآمدی او  رویه ی تصمیمات مدیریتی وزارتخانه در انتخاب مدیران غیر بومی را قوت می بخشد

امیررضا خادم معاون پارلمانى وزارت ورزش و جوانان نیز ضمن تیریک به خانم بخشى و خسته نباشید به مدیرکل سابق ورزش و جوانان استان گیلان اظهار داشت: پرورش مدیران خوب و کارآمد در اداره کل ورزش و جوانان گیلان، ثمره مدیریت سابق این اداره است که انتخاب مدیریت جدید از کادر و بدنه اصلى این اداره در استان نیز گواه این ادعاست.

وى ادامه داد: وزارتخانه ورزش و جوانان نگاه تخصصى به امور ورزش و امور جوانان دارد و با جمع بندى که در استان گیلان داشته، با توجه به نیاز تزریق نیرویى جدید در استان به گزینه ی خانم بخشى رسید. این انتخاب نه تنها به عنوان انتصاب یک مدیر خانم در سطوح بالا بوده بلکه توانایى ایشان در سمت های پیشین و قابلیت های مدیریتی وی در این سمت دلیل اصلی این انتخاب بوده و با بررسی های لازم و تخصصی،بهترین انتخاب ممکن در استان بوده است.

خادم همچنین حمایت هاى استاندار گیلان را نیز على رغم بسیارى از استانهاى دیگر که نقصان بی توجهی و عدم همکاری وجود دارد را به عنوان یکى از نقاط قوت استان گیلان مطرح کرد و افزود: باید از راهنمایى ها و پتانسیل حمایتی و مدیریتی استاندار گیلان در تمام حوزه ها به خصوص مقوله ی جوانان و بانوان بیشترین استفاده را کرد.

معاون پارلمانى وزارت ورزش و جوانان افزود: تقاضاى من تنها همراهى و کمک به مدیر کل جدید ورزش و جوانان استان در راه اعتلاء و توفیق بیشتر این نهاد در استان گیلان است. پیشرفت ورزش و جوانان استان با مدیریت خانم بخشى و همراهى همگى در استان میسر خواهد و عدم توفیق این نهاد نیز تنها عدم کارآمدی وی نخواهد بود بلکه نشان از عدم همکاری در سطح استان دارد و رویه ی تصمیمات مدیریتی وزارتخانه در انتخاب مدیران غیر بومی را قوت می بخشد.

خادم  در ادامه گفت:  همراهى مسئولان به خصوص استانداری به عنوان نماینده عالی دولت در استان و نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی که حقیقتا تلاش خود را پس از اطمینان از توانایى خانم بخشى، تمام و کمال به کار بستند جای تقدیر دارد.

وی با اشاره اهمیت حمایت از بخش خصوصى اظهار داشت: بخش خصوصی بازوى اصلى و توان بخش دولت و تمام وزارتخانه ها و نهادهاى مربوطه است که باید توجه ویژه اى در حوزه بخش خصوصى براى همیارى و حضور پر رنگ این بخش در اداره ورزش و جوانان استان داشته باشیم. حضور بخش خصوصى باید به عنوان یک اولویت و اصل در استان در نظر گرفته شود و بستر مناسب برای سرمایه گذاری بخش خصوصی فراهم شود.

معاون پارلمانى وزارت ورزش و جوانان در ادامه درباره نگاه وزارتخانه به بخش جوانان نیز گفت:  در حوزه جوانان شاید نتوانیم تمام شاخصه هاى حوزه ى جوانان از قبیل مسکن و اشتغال و غیره را مدیریت کنیم و عمیقا اثر گذار باشیم اما تمام تلاش خود را براى بررسى و مانیتورینگ نیاز هاى جوانان در جامعه را به کار میبندیم. بخش اصلى این کار همکارى ورزش وجوانان با ان.جی.او ها و سازمان هاى مردم نهاد در راستاى شناخت این نیازهاست که از اولویت هاى وزارتخانه است.حمایت و بسترسازی دولت و وزارتخانه ها در پرورش جوانان و به کارگیری آنها در سطوح مدیریتی از فعالیت های در حال انجام در حوزه ی جوانان است.

خادم با اشاره به رویکرد استفاده از بانوان در سطوح مدیریتی نیز گفت: حضور و به کارگیری بانوان در تمام سطوح یک اصل در کشور است و نگاه ویژه به امور بانوان و همچنین به کارگیری توانایى بانوان در سطوح بالاى جامعه نیاز به حمایت بیش از پیش دارد که در سال هاى اخیر شاهد پیشرفت هاى چشمگیرى در این رابطه هستیم.بانوان در کشور با کمترین حمایت،بالاترین بهره وری را داشته اند و اگر این حمایت افزایش یابد منجر به توفیق های بیشتر برای بانوان خواهد شد.

وی در ادامه افزود: همه ما ایرانى هستیم و در یک کشتى هستیم و همگى باید این کشتى را به ساحل ارامش برسانیم. اقتصاد مقاومتى به عنوان یک اصل در به کار گیرى منابع ملى و دولتى در تمام سطوح محصوب میشود و در حوزه ورزش و جوانان نیز کاهش هزینه ها و صرفه جویى و همکارى بخش خصوصى با در نظر گرفتن اقتصاد مقاومتی به عنوان یک اصل میسر میشود.

خادم خطاب به بخشى در خصوص به کارگیرى تمام پتانسیل هاى استانى و افراد قابل و توانمند خاطر نشان ساخت: استفاده از تمام پتانسیل های استان گیلان به دور از  کدورت ها،افکار منفی و جناح بندى ها نیاز اصلى اعتلا و موفقیت شما در سکاندارى اداره ورزش و جوانان این استان است.

نمایندگان مخالف کم کم حمایت های تمام قد خود را از من نشان دادند/ وزارت ورزش  حمایت خود را در زمینه انتخاب مدیران و نیروهای بومی ادامه دهد

مریم بخشى مدیرکل جدید ورزش و جوانان استان نیز با تشکر و خیر مقدم به حضار و اذعان این مهم که قرار گرفتن در این جایگاه به عنوان یک خانم بسیار وظیفه ى خطیرى است اظهار داشت: باعث افتخار من است که در این استان با چنین سابقه ورزشى و مدیریتى، نه تنها به مریم بخشی بلکه به یک خانم در این سطح اعتماد کردند و من نیز تمام تلاش خود را در به کارگیری تمام ظرفیت های استان در این جایگاه به کار خواهم بست.

بخشی در ادامه با اشاره به حمایت های همه جانبه استاندار گیلان و وزیر ورزش و جوانان از وی افزود: حمایت های همیشگی استاندار گیلان و وزیر ورزش و جوانان از زمان انتصاب من در پست سرپرستی اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان، همواره دلگرمی و قوت قلب من در این راه بوده است. همچنین با توجه به مخالفت اکثریت نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی در ابتدای مطرح شدن این انتخاب، رفته رفته روی خوش و حمایت های تمام قد نمایندگان در استان نیز شامل حال من شد.

مدیر کل جدید ورزش و جوانان استان، با طرح سه خواسته خود از وزیر ورزش در انتخاب مدیران استانی با در نظر گرفتن شاخصه های مدیریت بومی، متخصص و فنی بودن و برآمده از بدنه ورزشی این اداره یادآور شد و تشریح کرد: استان گیلان به نیروى بومى نیاز دارد که با زیر و بم ورزش این استان آشنا بوده و علاوه بر تخصص،برآمده از بدنه ورزشی باشد تا با دغدغه ها و نیازهای ورزشکاران و جوانان استان آشنایی کافی داشته باشد.خوشبختانه این مهم نیز با در نظر گرفتن حساسیت وزیر ورزش در به کارگیری مدیری با این شرایط به شرط همراهی در سطح استان نیز میسر شد.

بخشی در انتها با اشاره به سخنان خادم مبنی بر احتمال عدم موفقیت اداره ورزش و جوانان در سطح استان و در نهایت روند انتخاب مدیران غیر بومی تاکید کرد: از امروز مسئولیت هرگونه کاستی و عدم موفقیت در اداره ورزش و جوانان استان گیلان به عهده من بوده و استان گیلان نباید متضرر این قصور باشد. درخواست من از شما بر آن است که حمایت خود را در زمینه انتخاب مدیران و نیروهای بومی ادامه دهید و نگاه ویژه خود را به ظرفیت های استانی حفظ کنید و همچنان لطف خود را به ورزش گیلان به اعتبار زحمات پیشکسوتان مستدام بدارید.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx