نسخه موبایل
خرداد ۴, ۱۳۹۷ 361524 خبر فرهنگی گیلان
حاشیه های اکران فیلم «فراری» در گیلان؛

جلوگیری از اکران «فیلم فراری» در سینما میرزاکوچک رشت/ فاضلی: نمی توان برای فیلم مجوزدار تصمیمی فراتر از قانون اتخاذ کرد

اکران فیلم فراری که از هفته گذشته در سینما میرزا کوچک رشت آغاز شده بود، روز گذشته (چهارشنبه) پایان یافته است.

گیل خبر/  فیروز فاضلی بر اساس بروز اعتراضاتی در خصوص گیلانی بودن نقش منفی فیلم یادشده در گفت و گو با ایرنا بیان داشت: نمی توان برای فیلمی که تمام مراحل قانونی را طی کرده، تصمیمی فراتر از قانون اتخاذ کرد.

وی افزود: اکران فیلم فراری که از هفته گذشته در سینما میرزا کوچک رشت آغاز شده بود، روز گذشته (چهارشنبه) پایان یافته است.

این فیلم دربارهٔ دختری است که از یکی از شهرستان های گیلان به تهران می‌آید و تلاش می‌کند تا با خودروی «فِراری» نه و نیم میلیاردی، عکس یادگاری بگیرد و درگیر ماجراهایی می‌شود.

اکران فیلم فراری طی روزهای اخیر در استان گیلان ، بدلیل گیلانی بودن نقش منفی فیلم، اعتراضاتی را به همراه داشته و اعتراض کنندگان در مقابل سینما میرزا کوچک رشت محتوای فیلم را بد اخلاقی فرهنگی تلقی و آن را توهین به زنان و مردان گیلان عنوان کردند.

فیلم سینمایی فراری، بیستمین ساخته علیرضا داوودنژاد است؛ فراری یک فیلم اجتماعی است که به گفته سازندگان آن، با رویکرد آسیب شناسی جامعه، قشرهای مختلف، عوامل خودشیفتگی کاذب و عدم تناسب زندگی بین طیف های متفاوت با قهرمان خود گلنار به دل شهر می زند.

محسن تنابنده و ترلان پروانه بازیگران اصلی این فیلم هستند. علیرضا داوودنژاد پیش از این فیلم های روغن مار، کلاس هنرپیشگی، مرهم و … را کارگردانی کرده است.

محسن تنابنده به عنوان برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد برای فیلم فراری، از سوی هیات داوران سی و پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر انتخاب شده بود.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx