نسخه موبایل
خرداد ۲, ۱۳۹۷ 361269 خبر سیاسی گیلان یادداشت
حامد شکوری

تالش،شکری،بوم گردی

استقبال روز افزون روستائیان از اجرای طرح بوم گردی بویژه در شهرستان تالش نشان دهنده مقبولیت آن در بین مردم واز سوئی اختلاف نظر عملی قابل توجهی بین نماینده تالش و مردم حوزه انتخابیه خود است امری که بهتر بود آقای شکری به آن توجه می کرد.

گیل خبر/ حامد شکوری 

سلسله اظهارات نماینده عضو جبهه پایداری تالشی ها تمامی ندارد. وی به هر بهانه ممکن تلاش می کند مخالفت خود را با دولت و برنامه هایش به نمایش بگذارد شکری از جمله افرادی است که بهترین دفاع را در حمله می داند وبا اتخاذ این استراتژی در طی شش سال گذشته از رئیس جمهور گرفته تا دهیار را مورد آماج تندترین توهین ها وتهمت ها قرار داده وبا این روش همیشه خود را مدعی وطلبکار نشان داده واز پاسخ دادن وبیان عملکردش فرار می کند البته گریه کردن نیز از جمله شگردهای دیگر این نماینده است که در مواقعی نیز مورد استفاده قرار می دهد
اظهارات اخیر این نماینده با هدف ناکار آمد قلمداد کردن اقدامات و عملکرد استاندار جوان گیلان در موضوع بوم گردی از جمله این موضوعات است «محمود شکری با انتقاد از اجرای طرح بوم گردی در استان گیلان عنوان نموده که طرح‌هایی که هم‌اکنون تحت عنوان بوم‌گردی در استان گیلان اجرا می‌شوند با سبک زندگی مردم روستا و آداب و رسوم حاکم بر مناطق مختلف کاملاً در تضاد است.
وی مدعی شده حجم بسیار زیادی از اعتبارات توسعه روستایی گیلان که می‌توانست به حوزه‌هایی نظیر صنایع‌ دستی اختصاص یابد در طرح‌های بوم‌گردی استان در حال هدررفت است».
بی شک گردشگری یکی از بزرگترین ظرفیتهای استان می باشد که مورد اتفاق نظر کارشناسان امر است واگر در طی سالیان گذشته در سطح کشور و استان به این مسئله به عنوان اولویت اول گیلان توجه می شد امروز با زیرساختهای آماده این صنعت پر در آمد مواجه بودیم شاید این صنعت به روز وپر درآمد کفاف در آمد برخی ها را از بابت واردات آهن آلات و معافیت مالیاتی وارزش افزوده نکند ولی واقعیت این است که گردشگری وبه خصوص گردشگری روستایی ظرفیت ندیده شده سالیان دور استان است که امروزه توسط یک «استاندار جوان وکاربلد غیر بومی» دیده و توجه شده است واگر برخی ها بگذارند مطمئنن نتایج ثمر بخشی برای استان ببار خواهد آورد.
اتفاقا طرح بوم گردی از جمله طرح های موفق دهه های اخیر استان است این طرح با توجه به توسعه گردشگری روستایی هم به دنبال ایجاد اشتغال پایدار مستقیم وغیر مستقیم است هم به دنبال بالا بردن میزان ماندگاری گردشگر در استان وهم بالا بردن درآمد و تحول در اقتصاد روستایی و عرضه محصولات تولیدی در روستا با داشتن پیوست های بومی و فرهنگی وزیست محیطی می باشد که در کمتر طرحی این چنین جامع نگری شده است .
استقبال روز افزون روستائیان از اجرای طرح بوم گردی بویژه در شهرستان تالش نشان دهنده مقبولیت آن در بین مردم واز سوئی اختلاف نظر عملی قابل توجهی بین نماینده تالش و مردم حوزه انتخابیه خود است امری که بهتر بود آقای شکری به آن توجه می کرد.
آمار اعلام شده توسط مسئولان امر درشهرستان تالشی درخصوص این طرح حاکی ازثبت حدود ۵۵۰ تقاضا و تشکیل حدود ۳۴۰پرونده دارد اگر چه اجرای همین تعداد واحد بوم گردی می تواند تاثیر و تحول بزرگی را در اقتصاد روستایی ایجاد اشتغال و احیا ومعرفی وانتقال آداب ورسوم محلی داشته باشد ولی مسولین شهرستان از استقبال روز افزون تالشی ها حرف میزنند واینکه پیش بینی می شود که سهمیه ۴۰۰واحدی کفاف تقاضاهای روز افزون تالشی ها را ندهد.
آقای شکری خوب بود قبل از اظهارات خود حداقل اطلاعاتی از شهرستانهای حوزه انتخابیه خود در خصوص اجرای طرح بوم گردی می گرفت.
واقعیت این است که دیگر کمتر کسی در گیلان است که به گفتمان محمود شکری نا آشنا باشد گفتمانی که همیشه خود را بر حق ،پاکدشت، مدعی و طلبکار ، عادل وخبره و عالم به هر کار می داند وبر این اساس هرگونه اظهار نظری را حق خود می داند.

گیل خبر: انتشار مطالب خبری و یادداشت های دریافتی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx