نسخه موبایل
اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۷ 360029 اجتماعی خبر گیلان
معاون وزیر ورزش و جوانان در جلسه ستاد ساماندهی جوانان گیلان؛

کاهش نا امیدی در جوانان را قبول ندارم/  درباره تفکیک سازمان ملی جوانان از وزارت ورزش خبرهای خوبی از مجلس نمی رسد

گیل خبر/ پریسا عموئی:  جلسه ستاد ساماندهی جوانان گیلان با حضور مهندس تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، استاندار  و مدیران کل  ، عصر سه شنبه در استانداری گیلان

گیل خبر/ پریسا عموئی:  جلسه ستاد ساماندهی جوانان گیلان با حضور مهندس تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، استاندار  و مدیران کل  ، عصر سه شنبه در استانداری گیلان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه ، جمعی از جوانان به بیان نظرات خود  با مضامین  جوانگرایی در دستگاه های دولتی ، استارتاپ و کارآفرینی ،  اهمیت اجرای کارهای فرهنگی پرداختند .گزارش تصویری

محمد مهدی تندگویان پس از شنیدن سخنان جوانان استان ،  اظهار کرد :  من این جلسه را به عنوان جلسه ستاد ساماندهی  امور جوانان   محسوب نمی کنم بلکه آن را جلسه دیدار جمعی از جوانان با استاندار و مسئولین استانی میدانم و البته از این جلسات استقبال می کنم .

معاون وزیر ورزش و جوانان با رد کاهش نا امیدی در جوانان گفت :  با وجود محدودیت ها و مخالفت های فراوان ، جوانان هستند که امیدوارانه ادامه می دهند  و راه های فعالیت  خود را به خوبی پیدا کرده اند .

او با اشاره به باورپذیری دولت به جوانان ادامه داد: بنده این پیام را به رئیس جمهور ابلاغ خواهم کرد که اگر به امید جوانان توجه نشود ، دولت بازنده است  نه جوانان.

تندگویان  درباره تفکیک سازمان ملی جوانان از وزارت ورزش  توضیح داد: دولت پیگیر این لایحه در مجلس است اما پیام های خوبی از مجلس به گوش نمی رسد . نمایندگان در حوزه جوانان مشکلی برای تفکیک ندارند  اما چون لایحه کلی است و سه وزارت خانه مطرح است ، نگران این هستیم که لایحه به کلی برگشت بخورد و قضیه تفکیک منتفی شود .

او افزود : اعتبارات تخصیص داده شده در حوزه جوانان بالای ۲۰ هزار میلیارد تومان است اما سهم وزارات  یک هزارم هم نیست و ستادهای ساماندهی به همین منظور ایجاد شده است  تا نهاد هایی که در حوزه جوانان اعتبار دریافت می کنند پاسخگوی عملکرد خود باشند .

وی از استاندار جوان گیلان درخواست کرد که نقش ستاد ها در گیلان پر رنگ تر و با مصوبات عملیاتی تشکیل شود .

معاون وزیر ورزش و جوانان با اشاره به معافیت های تشکل های جوانان و برخورداری از  حمایت های مالی از سوی دولت ، یکی از راه حل ها موضوع اشتغال جوانان را افزایش تشکل ها  مشروط به همکاری و برون سپاری  نهادهای استانی با تشکلات شکل گرفته دانست .

تندگویان افزود: در این جلسه باید موضوعاتی مصوب و گزارش عملکرد از سوی تعدادی از سمن ها، اشتغالزایی و دوره های آموزشی پیش از ازدواج که در کاهش طلاق موثر است، ارائه شود.

 

 

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد