نسخه موبایل
اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۷ 358930 خبر سیاسی گیلان
بحث داغ فیلتر تلگرام در دیدار جوانان گیلانی با وزیر ارتباطات؛

از «فاطی خانم» که از کل اینترنت فقط تلگرام را بلد بود تا درخواست فیلترشکن توئیتر آقای وزیر!

.

اختصاصی گیل خبر/ پریسا عموئی:عصر پنجشنبه  محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات حسن روحانی طی نشستی با جوانان و دانشجویان آی سی تی، صاحبان کسب و کارهای آنلاین و فعلان فضای مجازی دیدار کرد و آن ها در این جلسه به بیان نقطه نظرات و دغدغه های خود پرداختند . (سخنان وزیر) (گزارش تصویری)

 

حمایت از کسب و کارهای آنلاین، انتقاد از فیلتر تلگرام و  انتقاد نگاه مدیران به استارتاپ ها از جمله مهم ترین درخواست ها این جوانان بود.

نیما نور محمدی بنیان گذار استارتاپ پونیشا بیان کرد: این اپلیکیشن به افراد ماهر که بازار کار دسترسی ندارند کمک میکند تا در آمد کسب کنند و تولید محتوا داشته باشند .

او با اشاره به اینکه بعضی از هزینه های پونیشا به دلار پرداخت میشود ودر آینده مشکل ساز خواهد بود به ضعیف بودن اینترنت در مرکز پونیشا در روستایی نزدیک رشت پرداخت .

نور محمدی در پایان با کنایه به فیلترینگ تلگرام اشاره کرد و گفت : 《همسایه ما فاطی خانم از کل اینترنت فقط یک تلگرام را بلد بود و با ایشان در ارتباط بودیم که همین سرگرمی هم از او گرفته شد 》

 

●پژوهنده مدیر شتابدهنده اکسل در گیلان با اشاره به فعالیت های مرکز حمایت از طرح ها و ایده های اکسل به انتقاد نگاه مدیران به استارتاپ پرداخت که این تیم ها را فقط چند جوان می بینند که برای آزمون و خطا در کنار هم جمع شده اند و نهایت کار مسئولین برای این تیم ها ، پرداخت وام است در حالی که ما به دنبال وام نیستیم و به دنبال فرهنگ سازی و بهره گیری از توانمندی های افراد آشنا با تجاری سازی ایده ها هستیم .

●سپهری فر فعال استارتاپ نیز به سرمایه گذاری کشورهای اندونزی و امارات بر روی فضاهای اشتراکی برای برنامه نویسان پرداخت و گفت زمینه سرمایه گذاری در گیلان با وجود تعداد بسیارزیاد برنامه نویسان ، تعداد شرکت های نوپا در کسب و کار ، دانشگاه ها و مراکز آموزشی این حوزه فراهم است .

وی با طرح پرسشی از وزیر ارتباطات توضیح خواست که آیا ایجاد چنین فضایی برای برنامه نویسان امکان پذیر است یا خیر ؟ آذری جهرمی در پاسخ از افتتاح اولین کو ورکینگ اسپیس در ۲۷ اردیبهشت در مشهد خبر داد و افزود صحبت هایی با آقای استاندار برای ایجاد این مرکز در منطقه آزاد انزلی به دلیل دارا بودن فرصت های ویژه شده است .

 

●سهرابی مدیر سایت گردشگری جاجیگا نیز گفت : از شغل قبلی خودم استعفا دادم و به استانم برگشتم و اینکه گیلان نیاز به توسعه گردشگری دارد را حس کردم اما بعد از دوسال فعالیت جاجیگا هنوز نتوانستیم مجوز بگیریم و با میراث فرهنگی درگیر هستیم در حالی که رقبا ما در تهران که از ما دیرتر شروع به فعالیت کردند مجوز دارند ، چرا دولت و حکومتی که ما به او رای میدهیم هنوز در تسهیل اشتغال جوانان و بحث اشتغال سازی که وظیفه اوست کاری را از پیش نمی برد ؟

 

وزیر ارتباطات در پاسخ به عدم صدور مجوز گفت : برای دریافت مجوز باید به سازمان کسب و کارهای نوپا مراجعه کنید که در گیلان هنوز بوجود نیامده است.

● عاطفی فعال رسانه گیلانی نیز در این نشست گفت : برای افرادی مثل ما که از حامیان دولت بودیم و جلوی افراد ایستادیم و گفتیم فضای الکترونیک و رسانه باز تر شده، روزهای سختی میگذرد .

او با اشاره به فیلترینگ تلگرام گفت شما و رئیس جمهور حرف های دل ما را می زنید اما اگر این فیلترینگ توسط شورای عالی فضای مجازی تصویب شده باشد شما دست بالا را دارید .
وزیر ارتباطات در پاسخ توضیح داد که از ۲۱ رای در شورای عالی فضای مجازی فقط ۸ رای از آن دولت می باشد .

همچتین عاطفی فعال رسانه درباره امکان فیلترینگ اینستاگرام پرسید که وزیر ارتباطات پاسخی نداد.

 

●مازیار امیدی فعال رسانه از شهرستان سیاهکل با اشاره به فعالیت های خیرانه ای که برای بیش از ۳۰ خانواده در کانال تلگرامی خود انجام داده بود اظهار کرد چه کسی اکنون پاسخگوی این خانواده ها است که با این فعالیت ها در روند زندگی آنان تغییر و بهبود حاصل شده بود ؟

وی افزود : ما در کانال تلگرامی خود بیش از ۶۰ شغل را برای جوانان به صورت رایگان معرفی کردیم ؛ آیا صدا و سیما حاضر است حتی برای ۵ ثانیه تبلیغات رایگان انجام دهد ؟

امیدی با اشاره به طبیعت بکر دیلمان گفت بیش از ۴۰ کیلومتر از این جاده فاقد پوشش مخابراتی و اینترنت است .

او با اشاره به ممنوع التصویری وزیر ارتباطات در صدا و سیما گفت : محبوب ترین چهره ها بین مردم ممنوع التصویری ها هستند و شما تنها نیستید .

 

●اصغرزاده یکی ازجوانان حاضر در این نشست از وزیر ارتباطات پرسید آیا دولت تصمیمی برای احقاق حق به عنوان یکی از شعارهای انتخاباتی دارد ؟ و با توجه به اینکه این کار توسط قوه قضاییه صورت گرفته ، آیا شما در این موضوع دخالت خواهید کرد ؟

وی در پایان پرسید با توجه به حضور مداوم شما در توییتر لطفا فیلتر شکن خود را برای ما معرفی کنید.

 

البته وزیر ارتباطات نیز در این جلسه کم با طعنه و شوخی جوانان را همراهی نکرد. به دنبال این که یکی از جوانان درخواست کرد که بحث کو ورکینگ اسپیس در رشت نیز دنبال شود آذری جهرمی از احتمال این این عمل در منطقه آزاد انزلی خبر داد و اعلام کرد البته رشت و انزلی نیز با همدیگر خوب هستند و سیروس قایقران اسطوره فوتبال ایران و گیلان و محبوب هر دو شهر است.

وقتی یکی دیگر از افراد نیز بیشتر وقت  از مدیر پارک علم و فناوری استان، استاندار و مدیر کل ارتباطات استان حمایت کرد آذری جهرمی به شوخی در حین صحبت های او گفت: فکر کنم آن ها پیام اصلی شما را شنیدند.

 

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx